Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit lehet azzal csinálni,...

Mit lehet azzal csinálni, hogyha izgulok ne kelljen a budin ülnöm?

Figyelt kérdés

Itthon elmegy wc-re még minden oké. Aztán, ha oda érek az adott helyzethez legyen az egy olyan óra amint stresszelek vagy vizsga vagy orvos mindig rámjön és görcsöl a hasam és egyszerűen jön...

Tudom, hogy nem normális és baromira idegesít. Próbálom lenyugtatni magam de nem sikerül, mert annyira izgulok.

Nem is normális széklet jön, hanem vagy híg vagy ilyen kis ficem facom alaktalan darbkák, aminek a széle "tépett", bolyhos jellegű. Színe majdnemhogy sárgás. Ha nem vagyok stresszes helyzetben akkor normális a színe. De stessz alatt egyáltalán nem és ez heti 3x is van hogy előfordul és nagyon kellemetlen. Fogalmam nincs mit tehetnék. Háziorvosnál már voltam ezügyben de javasolt nehe diétát. Kekszet, teát, főttkrumpli de nem ilyen jellegű problémám van, hogy elrontottam a hasam. Hanem egyszerűen annyira izgulok, fáj a hasam hogy már számomra is hihetetlen. ...


nov. 22. 19:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Sehogy, erre nincsen megoldás csak az, ha nem idegeskedsz annyit, de hát ugye......
nov. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Rokonaim pont ilyenek. Ha stresszesek, beszarnak.
nov. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

Hasi pánikbetegségnek is szokták ezt nevezni.

Férjem az dettó ugyanez, legkisebb stressz, már rongyol a wc-re.

Amit leginkább tudsz vele kezdeni: pszichológus segítségével feltárni, hogy miért stresszelsz ennyire, ugyanis túl erős válaszreakciód lehet a minimálisan stresszes élethelyzetekre, és ennek az esetek 100%-ában oka van.

nov. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Ezek általában fosnak mindentől, szó szerint és tényleg!
nov. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

# Valami csak van, korábban nem volt nekem így...

#2 Ezzel előrébb nem vagyok

#3 Hát igen, csak akkor vannak gondok ha nem tudok rongyolni a wc-re mert vannak olyan helyzetek. Órán is ciki állandóan kijárkálni...

Már voltam. Megfelelési kényszer. Gyerekkorom óta "versenyeztetve" voltunk az unokatestvéreimmel, kinek milyen az eredménye. Csak nem jogosan ugyanis az ő szüleik többdiplomás emberek, az enyémek sajnos nem, nincsenek olyan jó képességeim ezt senki nem vette figyelembe, de szorgalmas vagyok , rengeteget ülök az asztalnál ami másnap 10 perc nekem lehet 2 óra, de megakarom csinálni és stresszelek pl azon hogy felszólítanak , nem fogom tudni és milyen ciki... más ezt fel sem veszi de rám olyan pánik jön hogy beégek az egész osztály előtt. Az is hozzátartozik, hogy én idősebb vagyok mint ők, ugyanis passziváltattam és később tértem vissza (5 év). Az is stresszel, hogy én idősebb vagyok és úgy érzem, hogy nekem ezt már tudnom kellene...

#4 rettentő értelmes hozzászólás

nov. 22. 20:49
 6/17 anonim ***** válasza:

Kérdező az #1-es hozzászólásához írt válaszod miatt írom:

Nem tudom mi a jó megoldás, de most gondolom már te azon is izgulsz, hogy lehet izgulni fogsz és ez sem segít, szóval szerintem így állandósul egy ilyen állapot..


Esetleg valamennyire ezek a gyakorlatok is hathatnak, én is most kerestem csak rá..


[link]

nov. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igen, de inkább azon hogyha rámjön akkor mit csinálok...

Hogy megyek ki az óráról, kitudok e menni...


Köszönöm, megnézem

nov. 23. 01:36
 8/17 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet. Megtanultam vele élni. Versenyek, vizsgák stb elott odamentem fel oraval. Kb 10 perc mulva ramjott es volt idom nyugiban elmenni wcre.

Sajnos nem mult el.

Amikor befejeztem az egyetemet akkor megszuntek. Neha oicit faj a hasam a stresszes helyzeteknel de nem a surgosen rohanni kell eset. Szoval ha ez megnyugtat, nekem idovel elmult.

nov. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Én is ha úgy van szoktam menni hamarabb.

De nem mindig van lehetőség.

Órák előtt főleg nem mivel a takarítok 8 előtt még takarítják az összes budit. Az is stresszel hogy beérek és ha esetleg elakarok menni nem tudok mert 8 előtt épp az összeset takarítják.

Én meg úgy nem tudok menni hogy ott van valaki....

nov. 23. 08:41
 10/17 anonim ***** válasza:
Meg kell oldanod a háttérszorongás, háttérstressz okát (ugyanis ezek felnagyítják az adott helyzetbeli minimális stesszt is). De hogyha hajlamod van erre, akkor lehet, hogy különféle meditációkat kell végezned, vagy találnak rá terápiát amivel csökkenteni tudod, hogy heves szorongás jöjjön rád és a beleid szenvedjék meg. Én is a pszichológust javasolnám első körben.
nov. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!