Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Antibiotikum szedés megszüntet...

Antibiotikum szedés megszüntette a híg székletet, ez hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

kb 1-2 hónapja már eléggé pépeset, hígat produkáltama wc-n.


Most történt egy olyan dolog hogy volt egy arcüreggyulladásom, amire Augmentin duo-t írt ki a fülorrgégész. 1 hétig szedtem.

1 hete hagytam abba, meggyógyult az arcüreggyulladásom.


De érdekes hogy mostmár 1 hete megint "kolbászt" kakálok.


Lehet összefüggés?

Lehet volt valami káros baktérium tenyészet a beleimben amitől hasmenéses lehettem és azt is kinyírta az Augmentin?


Vagy csak véletlen hogy megint normális a bélmüködésem?



dec. 6. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Hónapokig tartó abnormális széklettel sem mentél orvoshoz? Gratulálok.
dec. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem volt komoly amugy, napi 2-3 hígas széklet, tehát nem komoly dologra kell gondolni. Azért nem is foglalkoztam vele
dec. 6. 20:18
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Semmi komoly, csak napi 3x híg...
dec. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Igy
dec. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg volt benned valami hasmenést okozó baktérium, ami arra az antibiotikumra volt érzékeny, amit szedtél.
dec. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk van aki a normális laza de formált székletet is pépesnek, hígnak nevezi.
dec. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az antibiotikum a bélflóra összes baktériumát kinyírja/megritkítja. Jót-rosszat egyaránt.
dec. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt széklet problémám, de én is elkezdtem szedni antibiotikumot, szintén arcüreg gyulladásra. Tartottam attól, hogy hasmenésem lesz tőle, de nem... pont ellenkezőleg. Csak harmadik napra volt székletem, ami normális állagú volt. 🤷🏻‍♀️
dec. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!