Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Probiotikumot antibiotikum...

Probiotikumot antibiotikum kúra végén is ráér elkezdeni?

Figyelt kérdés
Ha az antibiotikum a jó és a rossz baktériumokat is kiírtja, akkor feltételezhető, hogy a kúra végéig nem szaporodnak el a rossz baktériumok? 45 napos doxiciklin kúra utolsó pár napjától kezdtem el a probiotikumot szedni, napi kétszer, plusz élőflórás termékeket enni. 20 napig szedtem a probiotikumokat. Azóta is eszem joghurtot, zöldségeket, tejtermékeket, nagyon ritkán húst.Így lehetséges, hogy mégis elszaporodtak a rossz baktériumok? Minden nap futok 2,5km-t is. Tompán fájni szokott a májam felé, de kicsit lejjebb, meg ritkán, szintén tompán a gyomor környékén, vagy alatta. Nem alkoholos zsírmájat állapítottak meg kb fél éve. Arra gondoltam, hogy ez is okozhatja a fájdalmat. Már lefogytam 10kilót, és most átlagos a testsúlyom. szóval máj vagy bélflóra lehet a gond?

2016. okt. 27. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, sajnos ez nem ilyen egyszerű, hogy az összes baktériumot kipucolja, ha jó, ha rossz. Vannak ugyanis gombák és más mikroorganizmusok, amikre nem hat az antibigyó, sőt még rezisztens baktériumok is, amiknek meg se kottyan. Ezek a kúra alatt betelepednek oda is, ahol addig más bacik éltek boldogan.

Én éppen ezért máshogy kezelem magam, ha nagy ritkán elkapok valamit. A gyömbér például elég jól karbantartja a bacikat, de sok más gyógynövény is jó erre. Ha vírusról van szó, akkor az ezüstkolloid tud segíteni. Probiotikumot pedig időnként kúraszerűen eszek.

A te esetedben ha már így történt, akkor utólag kár aggódni, de most szedj pár hétig probiotikumot, lehetőleg jó fajtát. Az élőflórás tejtermékek is jók lehetnek, valamint a házi savanyú káposzta és leve. Azt nem tudom, miért eszel nagyon ritkán húst, remélem odafigyelsz, hogy meglegyen a napi szükséges fehérjebeviteled. A hasfájás lehet pont a kóros bélflórától, candidózistól is, nem szoktál puffadni? A betegségedről nem sokat tudok, így nem tudom, a májad fájhat-e.

2016. okt. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kevés húst a magas húgysav szint miatt eszek. Tudom, másban is van purin tartalom. Elég jól összeállított étkezéshez tartom magam. A jó fehérjebevitelhez a kevés hús mellé eszek tojást, túrót, sajtokat, joghurtot, stb. Írtam is. Zöldségeket, szóját, levest, gyümölcsöt is eszek, de most nem erre szeretnék fókuszálni. Most akkor az a kérdés, hogy a rezisztens baktériumokat hogy tudom kiírtani. Ezüst kolloidot inkább kihagyom, bár van itthon.
2016. okt. 27. 19:21
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyömbértea (friss gyömbérből), a nyers fokhagyma, hagymafélék, és sokféle fűszer (oregánó, rozmaring, kakukkfű, babérlevél, kapor, fahéj, szegfűszeg, bors) elég jó hatásúak, érdemes ezeket rendszeresen fogyasztani. Ha ez még kevés, csökkenteni kell a szénhidrátot (nem tudom, mennyit és miből eszel), főleg a gyorsan felszívódóakat kerülni, cukrot teljesen kiiktatni. A nehezen emészthető ételeket sem árt kerülni, pl. száraz hüvelyesek (beleértve a szóját és a földimogyorót is), adalékanyagokkal telenyomott bolti kaják, és a nem savanyított tejtermékeket (főleg a tejet).
2016. okt. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem, hogy a gabonalisztekből (teljes kiőrlésű is) készült ételeket is nagyon szeretik a gombák és társaik.
2016. okt. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!