Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit lehet tenni a gyakori...

Mit lehet tenni a gyakori ajakherpesz kialakulása ellen, ugyanis eléggé fájdalmas és nehézkes a gyógyulása is?

Figyelt kérdés

dec. 23. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem az immunrendszerem erősítésére volt szükségem. Mindig akkor jött ki az ajakherpeszem (ráadásul ugyanott, a szájam ugyanazon sarkában), amikor betegség miatt legyengültem, túlhajtottam magam vizsgák/munka miatt, vagy ha valami miatt lelkileg mélyre kerültem (pl. szakítás) és ez fizikailag is megmutatkozott (nem mozogtam, sírtam sokat, stb). Nyilván nem mindegyiket tudja elkerülni az ember és egyiket sem szívesen csinálja, de rendszeres sporttal megerősítettem magam, több gyümölcsöt eszek és rendszeresen szedek vitaminokat is. Ha érzem, hogy gyengülök betegség miatt, automatikusan elkezdek C-vitamint szedni és zovirax + fokhagyma is van itthon mindig. Ritkábban van herpeszem betegség után így, de ha esetleg mégis lenne, akkor amint érzem, hogy elkezd fájni a szájam, már kenem, napközben étkezések között pedig fokhagymapéppel borogatom. Az esetek 90%-ban így ki sem jönnek a hólyagok, ha mégis, akkor is nagyon picik és max 2-3 nap alatt elmúlnak, seb sem nagyon marad a helyükön. A korai reagálás a hihetetlenül fontos, ha már hólyagok vannak, akkor tapasztalataim szerint a krém sem segíti a gyógyulást nagyon nagy mértékben és nekem mély sebek is hátra szoktak maradni a hólyagok helyén, amiknek min 1-2 hét a teljes gyógyulási ideje.
dec. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én már alig várom a vakcinát ez ellen.
dec. 25. 14:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Fiatal koromban folyton herpeszem volt. Most már évtizedek óta nem volt, nem tudom, miért. Ámbár egészségesebben élek.

Amikor éreztem, hogy LESZ herpeszem, az égő/viszketni kezdő területre pici fogkrémet tettem. Általában ennyi volt, nem lett belőle herpesz.

Fontos, hogy rögtön az első jelnél kend be, mert később már ez kevés lesz.

dec. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
propolisz a nyerő, olvass utána.
jan. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!