Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A fogamzásgátló kiújíthatja a...

A fogamzásgátló kiújíthatja a kezelt nemi betegségeket?

Figyelt kérdés

Pár évvel ezelőtt volt egy párkapcsolatom amiben a volt párom hűtlen volt hozzám amiből összeszedett egy HPV-s nemi betegséget (szemölcs) és átadta nekem.

Sokat jártam orvoshoz vele, mint testileg és lelkileg megviselt az egész, talán a hűtlenség nem is annyira mint maga a kór amit akarva/akaratlanul megkaptam ezáltal. Végül beoltattam magam vakcinálisan ellene és azóta lekopogom és elmondok 10 imát, semmi sem jelentkezett, de járok vele rendszeresen SZTK alapon orvoshoz, szűrésre és próbálok mindig informált és naprakész lenni.

Jelenleg van egy 3 éves párkapcsolatom és a nagyon rendszertelen és szörnyű fájdalmakkal járó menzeszem végett az orvosom fogamzásgátló szedését javasolta amire én hajlandó lennék, viszont a fogamzásgátló tájékoztatójában horror történeteket olvastam, rettentően ijesztő dolgokat ír le amiket én többször elejétől a végéig elolvastam, ebben a tájékoztatóban (Estelle fog.gátló) azt írja, hogy a HPV megbetegedéses pácienseknél a fogamzásgátló felerősítheti vagy kiújíthatja a nemi betegséget.

Viszont ezt olvasva több száz oldalt elolvastam és mind azt írja, ez nem így van. Ezek nagy része mind orvos által írt tájékoztató.

Most akkor ebben az esetben miben vagy kinek lehet hinni?



jan. 6. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
A nagyon rendszertelen és szörnyű fájdalmakkal járó menstruációt ki kellene vizsgáltatnod, nem fogamzásgátlóval elfedn ia tüneteket, endokrinológus vagy nőgyógyász-endokrinológus felkeresése javasolt. Másrészt - most ennek őszintén szólva lusta vagyok utánaolvasni, és szerencsére nem vagyok érintett - attól, hogy tüneteid nincsenek a vírus benned van, nem? Vagy a védőoltással a vírus eltűnik a szervezetből? Ha nem, akkor azt nem tudod átadni a partnernek ha óvszer nélkül szexeltek?
jan. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szakértője ennek a dolognak a működésével kapcsolatban, annyit tudok amennyit az orvosok közölnek, ez a vírus mindenki szervezetében jelen van, csak van akinek bizonyos dolgok hatására felerősödik és megnyilvánul valamilyen formában, szóval elpusztítani lehetetlen, csak a normális alap helyzetre lehet visszaállítani ami elméletileg az én esetemben sikeresen meg is történt.

Orvosom azt mondta, nincs aktív hpv-s betegségem és tüntet mentes vagyok, nem fertőzök.

Ezt orvos mondta, ha lehet nekik hinni, akkor egészséges vagyok. Remélem így is van. De nem tudok róla, hogy káros hatással lennék a páromra, szívemen viselem a helyzetet, szóval nyilván ha veszélyes lenne velem szexuálisan érintkezni, nem sodornám bajba. :)

jan. 15. 17:05
 3/3 anonim válasza:
Én azt mondom neked hogyha ezt írja akkor még véletlenül se szedd be. Válts hormonmentesre vagy hagyd abba az egészet. Nekem hormonálisom van, ebben a hónapban szedem utoljára mert olyan gondokat okozott amiket örülök majd ha egyszer a normál kerékvágásba tudok hozni és majd egyszer tudok gyermeket is szülni. A hormonális fogamzásgátló az a nőnek a leggyengébb szervét támadja elsősorban mindig, nekem ez a húgyhólyagom, 1 éve se szedem de nyár vége óta másfél-2 havonta vagyok felfázva nagyon durván(gennyes, véres, baktériumos vizelet). A fog.gátló miatt kihullott rengeteg hajam, sokkal gyengébb vagyok, nem fejlődik úgy a testem (még csak 16 voltam amikor elkezdtem) és elsősorban én sem a terhesség megelőzése miatt hanem mert olyan görcsös fájdalmas mensim volt mindig is hogy ez tűnt az egyetlen megoldásnak, de többet ártott mint hatott, soha többé nem fogok szedni semmilyen hormonális gyógyszert. Azt ajánlom neked is hogy ne kezd el szedni vagy ha mégis elkezdted akkor hagy abba nagyon gyorsan mert ez tényleg nagyon komoly, főleg nálad, a felfázás se háték na de a HPV, a legrosszabb. Sajnálom ami törttént veled, nagyon megbántotta még az én lelkemet is, el se tudom képzelni min mehettél és mehetsz át, bárcsak tudnék neked máshogy is segíteni, de sajnos ennyi amit tudok mondani.
febr. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!