Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízás, Fogyás, Betegség!?...

Hízás, Fogyás, Betegség!? Epekő, Reflux, Fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Leirnám a történetem bocsi ha hosszú leszek.

Onnan kezdeném hogy fogamzás gátlót kezdtem szedni a menstruációm beállítása miatt tehát muszáj volt. 62-kg voltam mikor elkezdtem szedni, ez a 170-cm emhez ideális is volt és hozzá teszem hogy soha nem voltam egy hízékony típus olyab 5 évig ennyi kiló voltam mindegy mennyit és mit ettem. Na de szedtem ezt a gyogyszert 3 évig.. az utolsó fél évben nagyon meg híztam a gyógyszer abbahagyásakor már 72-kg voltam. Vissza mentem az orvosomhoz aki azt mondta hogy ezt a gyógyszert maximum 1 évig lehetett volna szednem de a korházban ezt nem mondták el, így én szedtem 3 évig. Majd a gyógyszer abbahagyása utánn kb 8-9 hónappal még ugyan ennyi volt a súlyom amikor kiderült hogy kisbabát várok. Hatalmas volt az öröm, csakhogy a terhességem 6 hónapjában begörcsöltem rengeteg volt a gyomorsavam. Elküldtek gyomortükrözésre ahol kiderült hogy reflux beteg vagyok kaptam rá gyógyszrrt annyiba is maradt. Majd a terhessegem fentmaradó 2 honapját (36. Hétre szültem) folyamatos görcsök kísérték. A 36. Hét végére már 80 kiló voltam azaz 8 kilot hiztam a terhességem alatt. Ekkor megszületett a kisfiam császárral és a korházbol megint csak 72 kg voltam mikor haza jöttem. De a görcsök továbbra sem multak vissza mentem a gasztroenterologiára ahol kaptam egy erősebb gyógyszert. A 72 kg még mindig stabilan állt ekkor már kb 2 éve. Aztán ez a gyomorfályás csak nem szünt mikor ujra vissza mentem kb 3 honappal később amikor már nagyon erős gyógyszereket kaptam mert ekkor már nem szoptattam. Úgy váltunm el egymástól az orvossal hogy ha nem javul elküld hasi ultrahangra. Nem értettem miért hiszen megtükrözött látta hogy mennyi savam van. Aztán jött a nagy változás rohamosan elkezdtem lefogyni arra eszméltem hogy a görcsök ugyan ugy meg vannak és én meg már csak 60 kg vagyok kb 2-3 honap alatt.. vissza mentem megtortent az ultrahang ahol kiderult hogy epekövem van. Annyir elárulok hogy 21 éves vagyok tehát ezért nem gonrolt rá senki hogy ez állhat a görcsök hátterében. Előjegyeztek epehólyag eltávolításra. Megtörtènt a műtét számos apró kövem volt kb olyan 30-40 db ezen kívűl epehólyag gyulladás és hegesedés is. Azótta nagyon jó étvágyam van ennék még éjjel is.

Kérdésem az lenne hogy volt e már valaki ilyen helyzetben?

Vissza hízta azt a sokat amit előtte leadott? Mert én szeretnék 1-2 kilót hízni de nem 72 re.

Vagy segitséfet , tanácsot tudna valaki adni hogy hogyan tudom megelőzni hogy ne hízzam vissza?

Bocsi ha hosszú lett a válaszokat előre is köszönöm



2016. márc. 6. 01:17
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!