Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Középfülgyulladással 16 órás...

Középfülgyulladással 16 órás repülő út, átszállással?

Figyelt kérdés
Mennyire fájdalmas igy a fel és leszállás, a légnyomás változás miatt? Jelenleg nem sokat hat a fájdalomcsillapító, Flector port iszok 3 óránként, de erős a fájdalom ennek ellenére is!! Azt olvastam ilyenkor nem ajánlott repülni, mert ennél is rosszabb lesz, de őszintén szólva egyáltalán nincs pénzünk további szállás foglalásra, fontos lenne hogy hazajussunk, a repjegyet ugye előre megvettük oda vissza. Repült valaki így? Mik a tapasztalatok?
febr. 9. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod a nyomast kiegyenliteni akkor valoszinuleg elegge fajdalmas lesz, esetleg at is szakadhat a dobhartyad.....

Nincs valami utasbiztositas pont az ilyen esetre?

febr. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sima megfazasnal, mikor eredetileg nem fajt a fulem, csak az arcuregem, nem is a harom ora repulout, de a leszallas ugy megfajditotta, hogy sirtam kozben.

Nem utaznek.

febr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem csak fel- és leszállás közben, végig extrán feszülhet. Orrcseppel próbáld lelohasztani a nyálkahártyát hogy megnyíljon a fülkürt.
febr. 10. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem szépítem, a leszállás pokol lesz.
febr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Füldugulás és fájdalom: A repülés során a magasabb légnyomás miatt a fülben lévő levegő is összenyomódik. Ez fokozhatja a középfül gyulladás okozta fájdalmat és dugulást. Fontos, hogy a fülöd nyitva legyen, és ne legyen dugulva. Használhatsz orrcseppet vagy orrspray-t, hogy segítsd az orrjáratok átjárhatóságát.

Nyelés és rágás: A repülés során a nyelés és a rágás segít kiegyenlíteni a fülben lévő nyomást. Rágj rágógumit vagy szopogass cukorkát a felszállás és a leszállás során.

Fülcsövek szellőztetése: A fülcsövek szellőztetése is segíthet. Ehhez tartsd be a Valsalva-módszert: zárd be az orrod és a szádat, majd fújj ki erősen, mintha orrot fújnál. Ez segít kiegyenlíteni a fülben lévő nyomást.

febr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A légiutas-kísérők hivatalosan már egy kisebb náthával sem szállhat(ná)nak fel, mert már az is okozhat dobhártyaszakadást, azon felül, hogy fáj. Én is repültem megfázva, iszonyatos volt, pedig odalent nem voltam nagyon rosszul. Ha te már a földön is szenvedsz, akkor nem szépítek, rettenetes lesz és ha tényleg egy komoly gyulladás, akkor nem is veszélytelen a dolog.
febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szar lesz. Sima megfázással utaztam 9 + 4 órát 17 évesen tesommal. Végigbőgtem a fel és leszállásokat és lilára szorítottam a tesóm kezét
febr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!