Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Laboreredménynél mi jelzi a...

Laboreredménynél mi jelzi a gyulladást ?

Figyelt kérdés

Kedden voltam az éves laborvizsgálaton, tegnap meg is jött az eredmény, majdnem tökéletes.

Viszont nekem aznap gyulladásban volt a fogam ( aznap délután mentem vele fogorvoshoz ) és mégsem jelezte ezt egyik eredmény sem.

Melyik eredménynek kellene jeleznie, ha a szervezetben valamilyen gyulladás van ?



febr. 22. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
CRP
febr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Megnéztem most, de konkrétan ilyen rövidítés nincs is rajta.

Ezt nem laborban csináltattam sok pénzért, hanem a háziorvos szokott évente beutalót adni az sztk-ba ( jó, már nem így hívják:) )

Lehetséges akkor, hogy ezt be sem jelölte a lapon, hogy végezzék el.

febr. 22. 09:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgysem látod rajta, hogy C reaktív protein? Ennek a rövidítése a crp csak azért kérdezem, mert én is most voltam és nekem így van ráírva :)
febr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem, olyan sincs :( A vérképnél nekem csak ezek vannak :

Teljes vérkép

Fehérvérsejt

Vörösvértest

Hemoglobin

Hematokrit

MCV

MCH

MCHC

Trombocita

MPV

Limfocita

Monocita

Neutrofil

Eozinofil

Bazofil

Neutrofil

Eozinofil

Monocita

Bazofil

Limfocita

febr. 22. 10:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valóban nem kérte a CRP -t az orvos :/
febr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fehérvérsejtek száma, azok egymáshoz viszonyított aránya, crp, süllyedés. Ezek általában az egész szervezetet érintő szisztémás gyulladás, fertőzés esetén emelkednek meg észrevehetően. Ha egy vérvétel minden fog gyulladást kimutatna, akkor anélkül nem is fogadna a fogorvos.
febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!