Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Érdemes beadatnom a HPV...

Érdemes beadatnom a HPV oltást 31 éves férfiként? STD Klinikán ajánlotta doktornő, ugyanis HPV szemölcseim vannak nemi szervem környékén.

Figyelt kérdés
Ugyanakkor azt is mondta, hogy a meglévő fertőzésemen már nem fog segíteni, csak ha jövőben olyannal feküdnék le akinek szintén HPV-je van akkor visszafertőzhetek. Őszintén szólva kételkedem benne, hogy van értelme kifizetnem 150 ezer ft-ot ezért, nem vagyok az a típus aki rengeteg nővel fekszik le össze vissza. Természetesen a jövőbeli kapcsolati partneremet nem szeretném majd megfertőzni, de ezen sem segít az oltás. Mit tanácsoltok?

#HPV #HPV oltás #humánpapipóna
márc. 27. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert nekem ugyanerre azt mondták, felesleges beadatni, mert már fertőzött vagyok. Így a párom lett beoltatva, akinél negatív a szűrés, mással úgysem fekszem le.
márc. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kórokozó vírus típusától függ. Lehet , hogy hatásos lesz a többi féle ellen.
márc. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Jat sajnos ez a HPV dolog ott van mindenhol. Ami a kezemen, lábadon, stb ez 99%mind hpv torzsebe tartozik. Nem csal szexuális úton terjed.

Pl be mész egy budiba megfogod a kilincset utána a pelot, és ott is van. Onnantól csak az immunrendszeren múlik. Sajnos van egy olyan tulajdonsaga is hogy bőr retegeben bújik meg, rendes bőrnek "álcázva magát ". Ezért van higy évekig küzdenek vele. Jah és nem kerül be a véráramba stb. Ne borotválkoz mert úgy terjed.

Voltam hasonló cipőben.

márc. 30. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!