Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » AIDS tesztnél a doktornő két...

AIDS tesztnél a doktornő két tűszúrást végzett, elsőnél valamit befecskendezett, majd a másodiknál vett vért. Az első szúrás mire való, a vénát tesztelik vele esetleg?

Figyelt kérdés

Tavaly kora ősszel voltam vizsgálaton, akkor jöttem össze barátnőmmel, és hiába mondtam neki, hogy mindig is nagyon alaposan válogatom meg a barátnőimet (párkapcsolaton kívül soha nem feküdtem le), ő aggódott, ezért elmentünk és megnézettem magam.


Természetesen negatív lett mindenre az eredmény, ebben teljességgel biztos is voltam már a teszt előtt is.

Azonban amit a fenti kérdésben leírtam, a doktornő (vagy nővér, nem tudom milyen végzettség kell a vérvételhez), két tűszúrást végzett, két különböző "szúró alkalmatossággal" - azért mondom így, mert az első sárgásabb volt és nem igazán volt fecskendő méretű.

Igen csak érdekelne, ez az első szúrás mi volt, vagy miért kellett?


Elég racionális embernek tartom magam, nem is vagyok az a típus aki bármit is bemagyarázna magának, de hazudnék ha azt mondanám, nem fordult meg a fejemben, hogy valamivel szándékosan megfertőznének, mondván, aki elmegy egy AIDS tesztre, az úgyis lecsúszott fazon aki rizikós életet él, ki hinne/aggódna érte...


Olyan aki volt ilyen teszten, vagy esetleg tudja magának a vérvételnek a menetét... mire való az első tűszúrás?



Ha esetleg segít mint információ, a vérvétel tavaly augusztusban volt a Mária utcai gondozóban.


Minden segítő szándékú választ előre is köszönök, nem szeretnék stresszelni olyan miatt, amiről aztán kiderül, valójában teljesen rutin része a vérvételnek, és mindenkinél ugyanígy vesznek mint akkor nálam.

Még egyszer köszönöm!


2011. márc. 7. 13:31
 1/4 anonim válasza:
Nem tudom, soha nem voltam ilyenen, csak sima vérvételen, de ott csak vesznek vért. Azért figyelj arra hogy steril legyen, akkor csomagolja ki. Nehogy egy Aidsestől vett vért fecskendezze be.
2011. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Steril volt a vérvételre használt fecskendő, figyeltem és láttam ahogy kivette a dobozból, mindegyik egyenként van csomagolva.


Csak azt nem tudom, mi volt az azt megelőző kisebb, amivel megszúrt.

2011. márc. 7. 14:37
 3/4 istvan33lenart ***** válasza:

A HIV teszt elvégzéséhez egy vérvételre van szükség, akármelyik modszerrel is végzik a vizsgálatot, legyen az gyors teszt vagy Elisa. Nem hiszem hogy okuk volna téged megfertözni, törvény elött felelnek az orvosok a tetteikert!

Amennyiben nyugtalan vagy végeztess meg egy tesztet, a 4 ik generacios tesztek már a fertözéstöl számitott 4 ik heten megbizható eredményt jeleznek.

2011. márc. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Remélem azért a brátnőd is megszúratta magát, nem csak hisztizett. Valszeg egyébként nem a jó tűt szúrták be először, pl sima tűvel kezdte el, aztán rájött, hogy szárnyas tűvel vesz inkább vért.Ilyesmi lehetett. De remélem nem gondolod te sem komolyan , hogy a Semmelweis Egyetem Bőrklinikáján téged megfertőznének...
2011. márc. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!