Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tegnap délben vágtam fel a...

Tegnap délben vágtam fel a csirkemellet és sütöttem meg, majd elfelejtettem elmosni azt az egy kést, és este 8-kor azzal vágtam sajtot a melegszendvicsemhez. Lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés

Félek, hogy szalmonellás leszek

Köszi szépen!


márc. 29. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Ha nagyon peched van, lehet bajod, de bárhol másutt is összeszedhetsz egy jó kis hányós hasmenést.

Szóval azért vehetsz még tartós tejet.

márc. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod
márc. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lehet egy kést elfelejteni elmosni? :D
márc. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszok!

3: nem tudom, fáradt voltam, ott maradt a pulton, azért ez szerintem előfordul az emberrel.

márc. 29. 09:31
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy a baktérium 70 fokon elpusztul, annyit csak tud ez a bermuda melegszendvics sütő, nem?
márc. 29. 09:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Legtöbbször a fertőzések azért terjednek, mert az emberek retkesek es iszonyú mocskosak.

Nem a csirkéről, mondjuk nem mondom, hogy nem lehetseges, de legtöbbször emberek terjesztik.

En szakacsiskolat jártam lattam, hogy a tanulók, még azutan is, hogy tanítottak nekünk higiénát, hogyan terjednek a kórokozók, mégis főzés közben reflex szerűen, észre sem vették es nyalogatták az ujjaikat, mintegy lenyalta az ujjairól a tejszínhabot es utana a nyálas kezével újra megfogta az edényt es kavart tovább.

Vagy felvágták a sutemenyt, lenyalizta az ujját, es utana pakolta tovább a süteményt. ( masik diak)

Vagy ha a tanár azt mondta, hogy “mossunk kezet” ez nekik azt jelentette, hogy folyekony szappan nélkül mosott kezet, de jó bőven engedte a vizet, gondolta, hogy milyen ügyes es milyen alapos ő most.

Vagy beszed közben megdörzsöli a szemét, az orrát, mintegy testbeszéd soran, ami automatikus, de azert oda lehet figyelni ha az ember szakmabeli. Vagy túrja a haját. Es utana matassa a kaját.

Vagy pisiles, nagydolog utan nem mos kezet, csak vízzel, vagy azzal sem.

Az ember olyan piszkos mint az állat.

Így terjednek a betegségek, csak ezt nem lehet kimondani se leírni.

En ezert nem eszem senkinel es csak azt eszem meg, amit itthon főzök.

Szakácsok peldaul nem viselhetnek gyűrűt mert piszok lehet alatta, el is hiszem, ilyen mocskos emberek esetén bármi lehet alatta

márc. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg a szendvicssütőben a hő mindent baktériumot elpusztít
márc. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Mivel melegszendvicsről van szó, amit utána hőkezeltél, valószínűleg semmi bajod nem lesz.
márc. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!