Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az izzadságban miért nem...

Az izzadságban miért nem mutatható ki a HIV vírus (AIDS)?

Figyelt kérdés

A HIV a különböző testváladékokban fordul elő. A vér, az ondó és a hüvelyváladék igen sok vírust tartalmaz. Csekély számban azonban a nyálban, az anyatejben, a könnyben és a vizeletben is kimutatásra került a vírus. Az izzadmányban azonban nem sikerült felfedezni a kórokozót.


És jelenleg hogy áll a kutatás? Régebben olvastam, hogy a nagy reményeket ígérő szer csődöt mondott :( Lehet erről valahol olvasni? Magyarul inkább.


2009. jan. 5. 02:59
 1/7 anonim válasza:
Azért, mert nem minden testnedvben taláható meg. Kizárólag a vérben, ondó és hüvelyváladékban, anyatejben, és kis (de nem fertőzőképes) mértékben a nyálban. A könny, a vizelet és a széklet, ahogyan az izzadság sem fertőző, mert nincsen benne vírus. Ennyi
2009. febr. 4. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, de engem az érdekelne, hogy miért. :))

azért köszi.

2009. febr. 4. 03:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a vegyi összetétele miatt, nem alkalmas a vírus "letelepedésére".

Nincsenek sejtek, amelyeket pusztíthat, vagy hozzátapadhat.

Én erre gondolok.

2009. febr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tényleg... ez is egy jó meglátás :)

Köszi a választ.

2009. febr. 8. 18:24
 5/7 A kérdező kommentje:
Véletlenül megláttam a régi kérdésem, gondoltam kiemelem. Kíváncsi vagyok most milyen válaszok érkeznek. Üdv.
2010. okt. 7. 23:12
 6/7 anonim ***** válasza:
szia! én úgy tudom, csak abban található meg, ami sejteket tartalmaz. Az izzadságban nincsenek sejtmaggal rendelkező sejtek, és ugye a vírus abban van.
2010. okt. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2010. okt. 8. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!