Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lesz az idén h1n1 járvány?...

Lesz az idén h1n1 járvány? Érdemes oltatni? Más vírustörzs van idén a vakcinában? Tavaly én oltattam.

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 19:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

engem is be oltattak a szüleim, de ez akkora baromság! ebből is csak a sok pénzt zsebelik be. Minden évben el nevezik ugyanazt az influenzát, csak másképp!


22/L

2010. okt. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

:D

Lesz kolera járvány is. Már Luxemburg-ban tapasztaltak pár embernél fertőzést.

2010. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
első vagyok: hajjaj lesz itt minden oltassuk magunkat hatezerrel. Ezek meg majd bezsebelik a rengeteg pénzt és röhögnek a markukba!:D
2010. okt. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

A médiában biztos...

Az általános influenza oltásban 3 vírustörzs kerül, a mostaniban az egyik már a h1n1-es lesz.

2010. okt. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Tavaly se volt járvány. Legalábbis nem akkora és nem olyan, mint előadták. Ráadásul láttam kimutatásokat a neten, ami szerint a jobban oltott területeken több volt a fertőzés. Érdekes, nem?

Én tavaly se oltattam, idén se fogok.

2010. okt. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Veszélyeztetett csoiportba tartozom, azért kérdem,. Amúgy én se lennék besz*rva.
2010. okt. 30. 12:27
 7/19 anonim ***** válasza:
Igen lesz, és kolera, pestis és tífusz járvány is lesz.Szerintem oltasd be magad minden szarral bajod nem lesz belőle.Noob faszka'lap XD
2010. nov. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Elképesztő,mennyi "jópofi"humorzsák ontja magából a tanácsokat. Mindenesetre jó,ha tudod: a tavalyi járványt nem úgy érdemes vizsgálni,hogy hány fatális megbetegedés történt, hanem úgy, hogy a meghaltak mennyi idősek voltak,mennyit élhettek volna,ha nem kapják meg ezt a betegséget. Merthogy mindenkinek csak egy élete van,nem mindegy,hogy az 30 éves korában vagy 80 éves korában ér véget. És mégegy.A beoltottak között nem volt halálos áldozat.Tehát:ha te a rizikócsoportba tartozol, feltétlenül oltasd be magad.Egyébként 3 féle oltás létezik az idén, a sima szezonális Fluval AB,a csak H1N1-es vírustörzset tartalmazó Fluval P,ill. a már mindhárom vírus ellen egy kombinált oltóanyag, a veszélyeztetett csoportoknak ezt ajánlják.
2010. nov. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

már megbocsáss, de volt olyan halálos áldozat, aki oltva volt...

amúgy meg keresztapám orvos, és hát tudnék mesélni egy két dolgot, amin igen csak meg lepődnének sokan. Csak nem szabad! Hogy mi már hányszor át lettünk vágva... nem azt mondom, hogy egyik sem igaz sosem, és egyátalán de... na mind1


22L

2010. nov. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Jó, akkor tisztázzunk valamit: több orvossal is beszéltem, magam is az vagyok. Senki semmi biztosat nem tud mondani. Az, hogy valaki "tudja" a frankót, nem igaz, mert senki nem tud semmit, ködösítés megy a témában. És az, hogy valaki szájhősködik, mert csont egészséges fiatal, aki még halált és betegséget nem látott, nem érdekel. Leszarom.

Véleményeket kértem, mert bizonytalan vagyok, hogy mint esetleges rizikócsoport (terhes nők) számára mit javasolnak az ide járó ÉRTELMES emberek. Köszönöm, aki normálisan válaszolt.

2010. nov. 2. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!