Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Általában 2-3 havonta van egy...

Általában 2-3 havonta van egy torokgyulladás féle betegségem, amiből a rendes gyógyulás 2 hétig tart. Mit kéne tegyek, hogy ne legyek ilyen gyakran és ilyen hosszan beteg? (Lent kifejtem, de hosszú lesz. )

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kiskoromba (kb 4 évesen) mindenféle gyógyszerrel kezeltek, kemoterápiát is kaptam... Az betett az immunrendszeremnek. Eleinte nagyon sokat voltam beteg. Mostanra 20 éves vagyok és alapjában véve jól érzem magam, sportolgatok is. A problémám ez a 2-3 havonta jelentkező egyszerű torokfájásnak induló dolog. A torokfájás 3 nap után elmúlik, de addigra az orrom kezd el folyni, majd kis idő múlva már köhögök is. Amíg ez az egész lecseng, 2 hét eltelik. Rengeteg antibiotikumot kaptam már, de egy ideje van, hogy nem is szedek antibiotikumot. Azt vettem észre, hogy mintha ugyanúgy elmúlna 2 hét alatt antibiotikum nélkül is. Persze, ha nagyon nagyon rosszul érzem magam akkor nem kísérletezek, de nem szoktam belázasodni, sem egyéb. Csak ez a 3 tünet jelentkezik egymás után. Próbálkoztam immunrendszer erősítő homeopátiás bogyókkal. Valamennyit segítettek, de nem igazán oldották meg a helyzetet. A legtöbbet a rendszeres sportolás segített szerintem. Most már ritkábban jelentkeznek a tünetek, viszont még mindig jelentkeznek és ez a 2 hét betegség nem igazán van ínyemre. Ja igen, szoktam szedni ezeket a "gyógyszereket" is: tonsipret, sinupret, bronchipret, imupret. Betegség idején.

A mandulám kivételéről volt szó egy időben, de egy fontos doki inkább azt tanácsolta, hogy ne (egyéb okok miatt), mert többet ártana, mint amennyit használ.


Most egyetemre járok és nem igazán fér bele az időmbe egy 1 vagy 2 hetes hiányzás. Középiskolában még simán elment, mert elég jól tanultam és nem kötöttek emiatt belém, de most már zh-kat kell írnom, előadásokra járni stb és ezeknél mindenképpen bent kell lennem. Meg elég brutál helyre járok, ahol ha kiesik egy hét, akkor már jobb, ha inkább be sem megyek többet.


Tudna valaki valami ötletet adni, esetleg dokit vagy tippet?


A szaunázás betegség idején lehet hasznos, vagy csak rontana az állapotomon? Hallottam valamit még régebb, de nem próbáltam ki (mert anyukám nem engedte és nem is mertem annyira), hogy ha kicsit beteg vki és elmegy futni (jó persze nem hidegbe, de mondjuk futópadon), akkor kiizzadhatja magából és jobban lesz. Érdemes ilyenekkel próbálkozni, vagy inkább üljem le türelmesen az időt nyugiban?


2010. okt. 30. 12:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Megfázásra nem, de torokra kifejezetten jó a Schüssler só (homeopátiás bogyó ez is), azon belül is a Kálium chloratum. Gyógyszertárban, vény nélkül, egy próbát megér!
2010. okt. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Grapefruit magot tartalmazó csepp, neked különösen az echinacea-ás, nagyon-nagyon jó készítmény. 1-2 hónap szedés után már tuti semmi bajod nem lesz a vizsgaidőszakban.

(belőlem egy félévig tartó erős antikiotikumokkal kezelt már-már reménytelennek tűnő gyulladási gócot is kiirtott, az immunrendszerem pedig kiváló azóta)

2010. okt. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tudnál esetleg linket adni? Ja és nagyon köszönöm. Már sokmindent kipróbáltam meg anyukám szinte minden cuccot megvesz, amiről azt mondják, hogy segíthet, de eddig igazán egyik se vált be nagyon.
2010. okt. 30. 13:22
 4/12 anonim válasza:

Hát ha nekem szólt akkor tessék:

[link]


Kb. 1300-1500 Ft, nincs minden gyógyszertárban, de ha sima grapefruit mag cseppet kérsz, mutatnak vagy 2-4 félét egyből, azok is hasonlóan jók.

2010. okt. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Most épp beteg vagyok. Tegnap kezdődött. Ha mostantól elkezdem szedni és szedem mondjuk 2 hónapig, akkor az jó? Tehát tovább is kéne szedjem, amiután meggyógyultam?

2010. okt. 31. 09:22
 6/12 anonim válasza:

Ha beteg vagy, akkor a testsúly kg-od felét kell cseppben szedni, túladagolni NEM lehet. Mondjuk velem az orvos végig a tskg/2-t szedetett, és szerintem minden bacicsíra kipusztult :) Legalábbis azóta még az orrom sem fújtam ki. Pedig ilyenkor már jön a felfázás, nátha ilyesmik. Tavaly egyetemen nagyon sokat betegnek éreztem magam (kb hétfőn bementem és kedden már KO voltam),tiszta kín volt bejárni. Most jutott eszembe hogy idén milyen jó :) Sokkal több erőm van tanulni is, nem a vizsgaidőszakra marad minden.


Lényeg, hogy szedd türelmesen, és hadd pusztuljon az a baktériumgóc :))

2010. okt. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Na de a kérdésre válaszolva, ha úgy érzed, hogy megerősödtél, meg kiment belőled a baci, abba is hagyhatod, a Te döntésed. De 1-2-3 hónapot talán jó lenne szedni.
2010. okt. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na apukámmal meg is vetettem egy ilyen adagot. Azt írja rajta, hogy felnőtteknek 90 csepp (3 ml) tartalmaz 555 mg C vitamint és 117 mg polifenolt. Most ha 80 kilós vagyok akkor 40 cseppet kéne szednem vagy 90-et mert azt írják? Am a dobozon nincs pontos utasítás. Naponta 1-szer kéne szedni? Akkor betegség alatt 40-et? És utánna hány cseppet? Azt írja a dobozon, hogy 3 hét szedés után 1 hét szünet beiktatása javasolt. Meg az ajánlott napi mennyiséget ne lépjem túl. És ilyen étrendkiegészítő. Remélem beválik.
2010. okt. 31. 13:38
 9/12 anonim válasza:
Szedhetsz 90 cseppet is, de akkor jóval gyakrabban kell a gyógyszertárba járni. Szóval rád bízom. Lehet pont ezért írták rá, mert az itthoni vitál cseppjeim is ugyanazt tartalmazzák, az max. napi 30 cseppet javasol. Én kitartok a 40
2010. okt. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
csepp mellett, én szedheted 2 vagy 3 részletben. (de a 2x20 praktikusabb). Meg szerintem 2 hónapig mindenképp legyen ez a 40 csepp, mert az ilyen bacigócok kitakarításának kell idő. Aztán gyógyulást!
2010. nov. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!