Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaphatom még a bárányhimlőt?

Elkaphatom még a bárányhimlőt?

Figyelt kérdés
Na nem mintha akarnám!15 éves vagyok és eddig még nem kaptam el,még tesómtól se 10 évesen. Apum,se anyum nem volt az pedig ők már 40 felé járnak.Lehetséges,hogy én(vagy ők) nem kapják el életükben? 15/L
2010. nov. 18. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges hogy nem kapjátok el de az is lehet hogy felnőtt korban kapod el Még szüleid is lehetnek bárányhimlősek
2010. nov. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem kaptad még el akkor elkaphatod még az életedben!
2010. nov. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igazából az is lehetséges, hogy elkaptad, csak nem jött ki rajtad rendesen és ezért nem tudsz róla.

Olvass utána ennek a szövődményeinek, mert ettől még nem vagy védett egy esetleges súlyosabb fertőzéssel szemben.

2010. nov. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
igen, van egy olyanfajta génváltozat, hogy nem kapod el sem a himlőt, sem az AIDS-et. De ez nagyon ritka. Ha fiú vagy, vigyázz, mert a későn elkapott bárányhimlő károsítja a heréket! A lányokra terhesség alatt veszélyes, de főleg a rubeola/rózsahimlő.
2010. nov. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igaz, amit az első írt, és felnőttként veszélyes is.Gyermekkorban ritkábban jár komolyabb szövődménnyel, az újszülötteknél, tinédzsereknél, felnőtteknél a betegséglefolyása súlyosabb, akár halálos kimenetelű is lehet.
2010. nov. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!