Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bárányhímlőt többször el...

Bárányhímlőt többször el lehet kapni?

Figyelt kérdés

15/f én már voltam bárányhímlős igy amikor osztálytársam az volt akkor nem féltem mert tudtam hogy nekem már volt,erre most olvastam hogy ma már vannak különféle falytái és akár én is elkaphatom mégegyszer,sőt,akár többször is.

Ez igaz?


2011. aug. 22. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem jellemző. Aki átesett rajta, feltehetően kialakult a védettsége. De! Mindenben ott van egy bizonyos hibaszázalék eshetősége, pl. a szervezet nem tudta megtermelni az "ellenanyagot" , vagy időközben elpusztult, átalakult. szóval lehet néhány kivétel, akivel mégis megesik.
2011. aug. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
igen, sajnos többször el lehet kapni, kisebb mértékben, de jelentkezhet úra
2011. aug. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

az ilyen jellegű betegségek gyógyulása után az ún. memóriasejtek tárolják az ellenanyagokat. ezért van az, hogy ha valamit már egyszer elkaptál, a memóriasejt segítségével, aki emlékszik a betegségedre, képes legyőzni a betegséget.

A memóriasejtek "lejárati ideje" hozzávetőlegesen 10 év, ezután elviekben újból megtámadhat ugyanaz a kór.

2011. aug. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!