Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Végül is mi a propolisz?

Végül is mi a propolisz?

Figyelt kérdés

Olvastam róla szépen körülírva, hogy "A méhek a propoliszt a növények, főleg a fűz és nyár rügyének ragadós váladékából alakítják át." .

Én személy szerint a méznek még a szagát sem bírom elviselni (mióta tudom: " a méz a méhek által visszaöklendezett, gyomorváladékkal elkeveredett nektár").

A propolisztól szintén forog a gyomrom. Gyerekkoromban az öreg méhészek azt mondták, hogy ez nem más, mint a "méhkaki".

Nyilván finnyás vagyok, elfogadom, de ettől függetlenül: Mi az a propolisz?


2010. nov. 26. 00:20
 1/9 anonim ***** válasza:
A propolisz egy olyan klassz összetevő, ami éppen hogy el nem tett láb alól.Nem tudtam, hogy allergiás vagyok rá. Bedagadt tőlle a torkom, és tiszta kiütés lettem. És tudod mennyit ettem belőle, egy fél kávéskanállal.
2010. nov. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

A propolisz nem élelmiszer elsősorban, hanem gyógyszerként használják külsőleg krémként nehezen gyógyuló sebekre tinktúra formájában pedig gyulladások kezelésére használják. A méhek is fertőtlenítésre használják.

A mézet az íze miatt szeretjük. Ha ilyen vizuális vagy és ismered a mezőgazdaság és élelmiszeripar működését akkor nem sok étel marad amit meg tudsz enni:) Pl. gondolj bele, hogy a növényeket az állatok trágyájával táplálják, a virslihez összedarálják az összes maradékot, bőrt ami a húsfeldolgozóba kerül...stb.

2010. nov. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nos, szóval ti sem tudjátok...
2010. nov. 27. 21:22
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Méhkaki, apa méhész, ő is ezt állítja.
2010. nov. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. nov. 28. 13:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Méhkaki semmi esetre sem. De ha valaki 100%-ban meg tudná mondani ez kémiai Nobel-díj várományos volna. "A kémiai összetétele a gyűjtési forrásoktól függően meglehetősen változó. Körülbelül 50-55% a gyanták, növényi balzsamok aránya, 10% illóolaj, 20-40% közötti a viasz, vízben oldódó cukor 4-5%. Van benne kevés ásványi anyag is, néhány % virágporszemcse. Mintegy 5-10%-át még a mai napig sem határozták meg." forrás: Dr. Vicze Ernő - Tanuljunk méhészkedni!
2011. jan. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

A méhek fertőtlenitésre használják és semmiféleképp sem kaki...

És ha ilyen finnyás vagy fejbe kéne lőni...

2011. júl. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lődd fejbe magad te, te gyökér!
2011. júl. 17. 17:38
 9/9 anonim válasza:

Itt leírnak mindent róla, egyébként a propolisztinktúra rengeteg mindenre jó, mi is rendszeresen használjuk:


[link]

2011. júl. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!