Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vashiány, Magas vérnyomás?

Vashiány, Magas vérnyomás?

Figyelt kérdés

LEírnátok, hogy a vashiánynak mik a tünetei, meg azt is hogy a magas vérnyomásnak mik, tudjátok így külön-külön.

Ne így egybe! Segítetek?


2010. nov. 30. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:

vashiány: (saját tapasztalat) szapora szívverés, kéz/tenyér zsibbadása, légszomj, gyengeség, sápadtság (ezért hívják sápkórnak is), menstruációkor fokozott gyengeség, szédülés, belső idegesség, remegés. Nekem már az evés is nehéz volt, állandóan el akartam ájulni. több emeletet nem tudtam egyszerre felmenni. mondjuk nekem súlyos anémia volt, de a vérképző rendbe hozott, meg a cékla+ gránátalma+belsőségek hármas :))

magas vérnyomás: fejfájás, szemfájás, szemnyomás nő, szapora szívverés, szédülés

2010. nov. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi :)
2010. nov. 30. 20:50
 3/3 anonim válasza:

A nitrogén-monoxid (NO) egy természetes, gáznemű anyag, az élő szervezet fontos alkotó eleme, információ hordozója, nélküle nem létezhetne élet. Fontos szerepet játszik a főbb szervek ischemiás (az erek beszűkülésével összefüggő) károsodásának megelőzésében. Csak az utóbbi időkben fedezték fel kiemelkedő tulajdonságait, és azóta óriási érdeklődés övezi hatásait. Jelentőségének felfedezését 1998-ban Nobel-díjjal jutalmazták.


A legtöbb szív- és érrendszeri betegség mögött a legfontosabb ingerület-közvetítő anyag, az NO elégtelen termelése áll. Az NO-t az élő szervezet különböző típusú sejtjei szintetizálják (ezek közül kiemelkedően fontosak az erek belső falának, azaz az endothelium sejtjei).


Hatására az erekben a vérrögök képződése csökken, a tápanyagok és az oxigén könnyebben jut el a szervekhez. Mivel létrejöttét követően csak néhány másodpercig létezik, alacsony termelődése miatt csökken a szív- és érrendszeri védelem. Az érszűkület vagy más okok miatt bekövetkező keringési zavarok miatt a károsodott érfali sejtek szabadgyököket termelnek, így az NO képződés csökken. Érelmeszesedésben az erek belső sejtrétege kevesebb NO-t termel, de magas vérnyomásnál, cukorbetegségnél és az életkor előre haladtával is csökken az NO termelése.


Eddig csak Amerikában lehetett kapni dobozba zárva, már Magyarországon is van harmad annyiért In-NO a neve

2011. febr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!