Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Öt hós a kishugom és a védőnő...

Öt hós a kishugom és a védőnő azt mondta anyumnak, hogy ha sokáig cicizik akkor kevésbé lesz allergiás. (lent? )

Figyelt kérdés
Engem nem sokáig szoptatott anyum és szinte mindenre allergiás lettem. A kérdés az, hogy tegyük fel most innék anyám tejéből, akkor ritkulnának az allergiáim? Nem tervezem, csak érdekel :)
2010. dec. 1. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6 éves korig kialakul a végleges immunrendszer. Feltételezem, hogy Te már ennél idősebb vagy. Nem segítene már.
2010. dec. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ezen múlik a dolog. Engem se szoptatott anyám sokáig, mégse vagyok allergiás semmire. Szerintem inkább attól lesz allergiás a gyerek sokmindenre, ha mindentől óvják, agyontisztogatják a környezetét, stb, én nem találkozik az immunrendszerük azokkal a dolgokkal, amik ellen meg kéne hogy védje a szervezetet.
2010. dec. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen,valamint a felnőtt szervezet egészen másként dolgozná fel az anyatejet,nem úgy,mint csecsemőkorban.De ha kalcium+magnéziumot szednél folyamatosan jövőre nagy valószínűséggel már ki sem jönne az allergia.Meddig szoptatott anyukád?
2010. dec. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat :) nem, mondom nem is komolyan gondoltam, csak érdekelt volna.. :) egyébként nem hinném, hogy óvtak volna, mert találtam egy két csecsemő kori képet amin macskákkal fekszem :D
2010. dec. 1. 15:55
 5/12 anonim ***** válasza:

Eső után köpönyeg.

De ez, amit írtál, csak statisztika. Attól, hogy a húgod sokáig szopik, még simán lehet allergiás, és te is megúszhattad volna.

Statisztikailag kevesebb az allergiás azok között, akiket sokáig szoptatnak. Amúgy meg attól függ, mit dob a gép.

2010. dec. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A védőnő hülyeséget beszél...Semmi köze az allergiának ehhez.AZ anyatej egy ideig amíg a gyermek nem kap máshonnan védelmet védi az immunrendszerét..Később ezt a védelmet a különböző oltások váltják fel amit életünk során kapunk..Engem pl: anyám majdnem másfél évig szoptatott mégis 22 évesen allergiás lettem sok mindenre..

Az immunrendszered az évek alatt bármikor romolhat,és bármikor az életed során allergiás lehetsz..Ennek oka az egyre rosszabb levegő,a sok egészségtelen étel,és egészségtelen életvitel...Az anyatej csak egy bizonyos korig ad védelmet..Utána már nem...

2010. dec. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ma 15:56

még valamit..Soha nem óvtak,védtek..Nagyon is eleven gyerek voltam,igazi vadóc gyerek..Mégis az immunrendszerem a fiam születése után kezdett romlani...Nálam ez váltotta ki..(orvosi vizsgálatok is ezt támasztják alá..A szülés okozta trauma ahogy mondták)

2010. dec. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ja és azt kihagytam, h miután nem szoptatott anyám, már tehéntejet kaptam. ez is közrejátszhat sztem.
2010. dec. 1. 16:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Bizony,meglehet!
2010. dec. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
15:56-nak. Talán a terhesség miatt ürültek vitaminok a szervezetedből, és legyengült az immunrendszered! Erre nem hivta fel a figyelmedet a doki? Hát szedjél Lenkeis multivitamint, és neked is elmulik az allergiád, mint a szomszédomnak!
2010. dec. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!