Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az ősszel már ötödszörre...

Az ősszel már ötödszörre vagyok beteg. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Mióta egyetemre járok, teljesen felborult a napi ritmusom, hol 4 órát alszom, hol 12-t, hol eszek, hol nem. Ráadásul az iskolában, a buszon, vonaton is összeszedek mindenféle betegséget. Mindig jól felöltözöm, hogy véletlenül se fázzak meg és két féle étrendkiegészítőt is szedek, gyakran mosok kezet és fertőtlenítem is géllel. Mégis már ötödszörre vagyok náthás, és fáj a torkom. Az elején még nem figyeltem oda rá, de azért keztem el étrendkiegészítőt szedni és fertőtleníteni, mert máshogy már nem tudom, hogy védekezhetnék. :S A középiskola alatt egy évben talán kétszer, ha beteg voltam.
2010. dec. 7. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:

A férjem c-vitaminnal, multivitaminnal és echinachia készítmények (csepp, bombon) tömi a 10 éves gyerekem.

Így sem tavaly nem hiányzott, sem az idén. (Még).

C-vitamin nagy adagban ajánlott felnőttnek: 1000-3000 is naponta. Mi ezt szedjük.

Mellé én a grapefruit-mag cseppre esküszöm.

Ez baci és virus ellen is jó, illetve immunerősítő. Olvass utána a neten. Biztos beválik neked is.

2010. dec. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen világos: Pszichés alapon összeomlott az immunrendszered. Rossz irányba tapogatózol, amikor azt hiszed, hogy ki tudod iktatni az életedből a fertőző forrásokat, és ezzel meg tudod védeni magad. Ez marhaság, a vírusok mindenütt ott vannak. A szervezetednek pedig képesnek kellene lenni arra, hogy folyamatosan legyőzze őket. Ezt az állapotot kell létrehozni.


A probléma alapvető okára te is rámutattál, vagyis arra, hogy bekövetkezett egy életmódváltás, kiestél a korábbi ritmusodból, és az új vagy nem alakult ki és ezért bizonytalan vagy, vagy alapvetően nem jó.


Tekintsd át lehetőségeidet, az új életkeretedet, és azon belül, vagy ha így nem megy a keretek bizonyos tágításával (pl. bizonyos elkötelezettségek feladásával) alakíts ki egy új egészséges ritmust, aminek az alapja egy viszonylag állandó rutin az alvásra, a mozgásra, a táplálkozásra stb. Én többször költöztem külföldre is úgy, hogy körülöttem minden megváltozott. Tudom, hogy nem olyan könnyű ezekhez alkalmazkodni, de megoldható, különösen a fiataloknál.


És e mellett fontos az egészséges életmód, a megfelelő természetes táplálkozás (aminek az alapja a zöldség, a gyümölcs és a magvak, nem a táplálékkiegészítők!) és a mozgás a szabadban. Ilyenkor ősszel, télen különösen jól megedzenek a hosszú túrák, futások a természetben. Ezt feltétlenül csináld! Ne elzárkózni próbálj a világtól, ne gubózz be, ne védekezni próbálj, hanem pont az a jó, ha kiteszed magad a természet mindenféle megpróbáltatásainak, mert attól erősebb leszel.

2010. dec. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ami nálam a tuti megoldás,már két éve:Multi Tabs Immuno(napi egy szem,3000 ft egy dobozzal,egy havi adag van benne)és 500 mg-os C vitamin,szintén napi egy.Ez a kettő,de főleg az Immuno olyan ütős,hogy van,hogy a suliban körülöttem mindenki(!)beteg,köhög,lázas,engem pedig semmi nem üt le,még a torokfájásig se jutok:)
2010. dec. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is szedek Multi tabs immuno-t, mégis beteg lettem megint. :S
2010. dec. 7. 21:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdekes lenne megtudni például, hogyan táplálkozol. Milyen ételeket fogyasztasz? Ez egy nagyon nagyon összetett kérdés. Állhat a háttérben akár még fel nem fedezett ételallergia is, az is nagyon le tudja gyengíteni az immunrendszert, vagy, ha túl sok állati eredetű ételt és szénhidrátot eszel, és sok édességet, akkor lehet egy "rejtett" candidiázis. Ha többször szedtél antibiotikumot, akkor lehet, hogy tönkrement a bélflórád és nem tudsz róla, az immunrendszer 70%-a a bélben van állítólag. Ha ehhez még társul egy rendszertelen életritmus, az már komoly panaszokat okozhat, bár amiket leírtam, már önmagukban is komoly betegségek, amelyek legyengítik az immunrendszert. Nem tudom, hogy hogyan táplálkozol, de a sok zöldség és gyümölcs nagyon fontos, akár levek formájában is, persze nem a hypermarketekben kapható mérgező, cukros, aszpartámos borzalmakra gondolok. Egyébként, szerintem érdemes lenne egy nagy vérképet csináltatni,tájékozódásképpen, hogy nincs-e valami nagyobb eltérés, ha tényleg rosszul érzed magad.
2010. dec. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!