Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » S. O. s! Nagyon fáj a torkom...

S. O. s! Nagyon fáj a torkom amikor nyelek, ma megyek orvoshoz, aki valószinüleg felfog írni egy antibiotikumot rá.! Ha ma elkezdem szedni akkor szilveszterre meggyógyulok?

Figyelt kérdés
Hány napig kell azt a antibiotikumot kb szedni??Kö5zönöm a válaszokat!
2010. dec. 20. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
az antibiotikum méreg!!! inkább egyél sok mézet, vagy keverd bele forró teába + hideg borogatás a torokra! 3 nap múlva semmi bajod nem lesz
2010. dec. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
torokfájásra antibiotikum? hát kétlem hogy azt írna fel. igyál sok citromos teát, sok gyümölcsöt és zöldséget egyél, gőzölj és még gyógyszer nélkül is elmúlik szilveszterig. de persze menj orvoshoz majd biztos felír valamit. nekem a neocitran maga is nagyon sokat segít általában.
2010. dec. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Antibiotikumnak csak akkor van értelme, ha bakteriális fertőzés okozza.


Ha meghűléses megbetegedés van a hátterében (ami viszont vírus, tehát nem reagál antibiotikumra) jó eséllyel túl leszel rajta addigra, antibiotikummal, vagy anélkül is.


Ha indokolt az antibiotikum akkor tipikusan 5 illetve 10 napos kúrát írnak fel. Vagy szedd végig, vagy utasítsd vissza, de olyat, hogy pár napig szeded, ha meg jól érzed magad abbahagyod, ne csinálj.

2010. dec. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szia! Én februárban mentem ezzel orvoshoz. Kaptam valami C betűs antibiotikumot, utána Azibiotot, egyik sem használt.
2010. dec. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!