Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elmenjek orvoshoz, antibiotiku...

Elmenjek orvoshoz, antibiotikumot íratni, akkor is, ha nincs lázam?

Figyelt kérdés

Egy hónapja voltam lázas (39 fok), fájt a torkom, náthás voltam.

Nem voltam orvosnál, szedtem lázcsillapítót és feküdtem pát napig, meg Aspirin +C pezsgőtablettát is ittam.

Ilyeneket, mézes hársfa tea...


Most megint fáj a torkom és náthás vagyok, csak 37,2 hőemelkedésem van...

Megfáztam valószínűleg, kabát nélkül rohangáltam a boltok és a meleg kocsi között!:S


Jó lenne vmi más gyógyszer is mint a lázlehúzók és vitaminok meg ilyesmik, pl. antibiotikum? Vagy ne futkározzam orvoshoz ezzel?

Azért kérdezem, mert lehet nem kezeltem ki magam az előző megfázásból sem!(?)


2009. jan. 25. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
2 hete én is meg voltam fázva 37 fokos hőemelkedésem volt én nem mentem dokihoz,nem akartam magamat antibiotikumokkal tömni, ezért Neocitran por felnőtteknek- et ittam ,engem rende hozott 3-4nap alatt és még suliban is voltam. A Dm-ben vegyél szeritnem mert ott olcsóbb mint a patikában 859Ft volt 6db. én du.4kor és este 9kor ittam. remélem tudtam segíteni. jobbulást!
2009. jan. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges orvoshoz menni, de ha alacsony a lázad, akor NE vidd lejjebb, mert azt az agyad (hipotalamus) "rendelte el", hogy a vírusoknak rossz legyen (a vírusoknak az ideális hőmérséklet 35-36 'C fok). Ha magasabb (Pl.:38,5 fölött) akkor viszont érdemes lejjebb vinni, mert neked sem tesz jót a magas láz.
2009. jan. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Rendben van, köszi a véleményeket!

Akkor próbálok feküdni és hagyományosan gyógyulni...

És legközelebb nem megfázni!:D

A porok nekem is jók szoktak lenni, bár mostanában hanyagolom őket!:S


Kösziiii!

2009. jan. 25. 12:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A torokgyulladás az esetek 90%-ban vírusos eredetű, és az antibiotikum csak baktériumok ellen hatásos. Ennek ellenére az izgága betegek megnyugtatására a háziorvos biztosan felír vmi jó drága antibiotikumot, akik aztán szépen kiírtják a bélbaktériumaikat vele, és jöhet a hasmenés...

Enyhe torokgyulladásra szedjed amit múltkor is, jót fog tenni. Ha nem múlik, rosszabbodik, a garatodat tükörben nézve szürkés váladék látszik, akkor jöhet a háziorvos és az ő antibiotikumai.

Ha a két betegség között volt több hetes egészséges időszak, akkor ne keress kapcsolatot köztük, ez most egy új megfázás... Jobbulást!

2009. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Rendben!

Akkor nem keresek!

Mert jól voltam hetekig!!!


Köszönöm!


Én sem vagyok antibiotikum párti, azért kérdeztem inkább előtte!


Nagyon hasznos tanácsok!

Köszi!

2009. jan. 25. 12:56
 6/10 anonim ***** válasza:
29%

A magas láz vírusra utal- nem írunk fel rá antibiotikumot.

Az alacsony hosszan tartó hőemelkedés a szervezetben lévő bakteriális fertőzésre, gyulladásra utal- EZT ANTIBIOTIKUMMAL gyógyítjuk!!! Magától nem múlik el.

Szakszerű válaszért ne a laikusokat kérdezd, hanem ha mindenképpen a weben keresel választ akkor kizárólag orvosi oldalakon, orvosoktól kérdezz.

2009. jan. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Akkor jó lenne orvoshoz fordulnom?

Mert tartósan, pár napja hőemelkedésem van, most nem ment fel a lázam.

És fája torkom, meg olyan semmilyen vagyok!

2009. jan. 25. 17:12
 8/10 anonim ***** válasza:
17%
Ha NAPOK ÓTA (pl 1 hete) hőemelkedésed van akkor illene elmenni orvoshoz. Valószínűleg el tudsz dolgozgatni, vagy tanulgatni mellette, de bakteriális fertőzésre, gyulladásra utal, mint írtam.
2009. jan. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az előző válaszok írójának: Nyilván te lehetsz a kivétel, de akkor azt kell mondjam, nem ismered eléggé a kollégáidat. Lehet, hogy te vagy a kivétel, de a HO. nem szokott torokgyulladásra konzervatív kezelést javasolni. És ha mégis, hamar leszoktatják róla az elégedetlen betegek. Én magam is így jártam a HO. gyakorlatomon anno. Bejött egy huszonéves fiatal hölgy egy csütörtökön a vírusos pharyngitis iskolapéldájával (magas láz, vesiculák a garatíven). Miután elláttam tanácsokkal (de nem AB-mal), azt hittem, nem is látom többet. Erre kedden megjelenik a rendelésen, állítólag szombaton már olyan rosszul volt, hogy nem bírta tovább, lement az ügyeletre, ahol felírtak neki Sumamedet. És képzeld, ettől már vasárnapra meggyógyult. Én itt feladtam, de a HO kolléga csak mosolygott... De tedd fel nyugodtan a kérdést itt, kinek NEM írt antibiotikumot torokfájásra a körorovosa! Nagyon meg fogsz lepődni :)


A kérdezőnek: szerintem náthás vagy. Az sem jár lázzal, és vírus okozza. És nem kell rá antibiotikum. 3-4 nap alatt meg kell gyógyulnia, ha nem: keresd meg a fenti lelkiismeretes háziorvost és fordulj hozzá:) Jobbulást!

2009. jan. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Köszi!

Ha nem megy le keddre a hőemelkedésem elmegyek az orvoshoz!

2009. jan. 25. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!