Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tegnap derült ki, hogy HÍV-POZ...

Tegnap derült ki, hogy HÍV-POZITÍV vagyok, autóbusz vezetőként dolgozom, ma nem mertem bemenni dolgozni, beteget jelentettem szerintetek ilyen betegséggel dolgozhatok? Ha igen meddig?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben elfogadod a kezelést, akkor teljes életet élhetsz, munkádat pedig betöltheted, nem veszélyeztetsz ezzel senkit sem.

Tehát ha betartod az előírt kezelést, akkor jó eséllyel még nyugdíjat is fogsz kapni.

2011. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenkinek elmondanod, hogy mi a bajod, de viseld a következményeit, ha kiderül. Ha betartod a kezelési utasításokat, szeded a gyógyszereket, úgy dolgozhatsz, de vigyázz az egészségügyi előírásokra. Pl. a fogorvosnak, ha foghúzásra kerülne a sor, el kell mondanod. Legfeljebb elutasít, és nem végzi el a beavatkozást, de a többiekkel szemben tisztességtelen lenne letagadnod.
2011. jan. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mindenkeppen menj el a Szent Laszlo Korhazba,ott kaphatod a legjobb kezelest. Szerintem orvossal kellene megbeszelned a tovabbiakat,kerd ki a velemenyet.
2011. jan. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
szia! Sztem dolgozhatsz csak kérd ki az orvosod véleményét, hogy mit lehet és mit nem. Amúgy, hogy sikerültt elkapnod?
2011. jan. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Még senkinek sem mondtam el,még a családban sem.

A Szent László Kórházba amint tudok elmegyek. Mióta kiderült,azóta böngészem az internetet.A kezelést természetesen el fogom kezdeni.

2011. jan. 11. 22:03
 6/11 A kérdező kommentje:
Egy futó kapcsolt által sikerült elkapnom.
2011. jan. 11. 22:04
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is dolgozhatsz. Ha végiggondolom,az egyetlen mód arra, hogy megfertőzd pl. a váltótársadat, az, ha esetleg megsérül az ujjad, a kezed, és netán véres lesz a kormánykerék, a társad pedig a -szintén sebes- kezével belenyúl.A HIV testnedvekkel (vér,ondó,stb.) terjed, közvetlen kontaktus során,vagyis a fertőzés megtörténhet homo- vagy heteroszexuális nemi érintkezés, vér és vérkészítmények adása, vérrel szennyezett tűk, fecskendők használata, sérült bőr ill. nyálkahártya fertőzött testnedvvel történő érintkezése révén. Ha odafigyelsz ezekre,szerintem senkinek nem okozol bajt. Kívánom, hogy maradj csak hordozó, és ne alakuljon ki az AIDS!:(
2011. jan. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg a helyes táplálkozás és a rendszeres testedzés, hogy az immunrendszered a lehető legjobb állapotban legyen, akkor nem lesz nagyobb baj. Szerintem is fontos, hogy akiket szükséges, azokat minél előbb tájékoztasd.
2011. jan. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tegnap 21:30 válaszoló vagyok.

Kérlek, írj privit, nem akarom itt elmondani, de szeretnék segíteni Neked.

2011. jan. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22%
én is hiv poz. vagyok de nincs semmi tünetem.anonim teszten derült ki, nem mentem vele tovább orvoshoz.csak egy dologra kell vigyázni a védekezésre. nekem van pasim nem tudja rolam de ragaszkodom mindig az ovszerhez.neked van partnered?
2011. jan. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!