Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megihatom ezeket a vitaminokat...

Megihatom ezeket a vitaminokat naponta?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy van 3 doboz pezsgotabletta. Az egyik magneziumos, a masik kalciumos, a harmadik pedig multivitaminos. Ugy irja rajta hogy szukseglet eseten naponta oldjon fel egy tablettat es igya meg. En ugy gondoltam hogy egy nap magnezium masnap pl multivitamines harmadik nap pl kalcium, hogy naponta 3-at ne igyak meg. Ez igy lehetseges hogy felvaltva iszom oket?
2011. jan. 28. 16:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Minden lehetséges. De szedheted egyszerre is, semmi bajod nem lesz tőle. Ez csak vitamin.
2011. jan. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt, majd meglatom de azert lehetseges hogy egyszerre nemfogominni mivel taplalkozok rendszeresen, csak ha neha kimarad gyumolcs vagy ez azazert iszom majd igy felvaltva!
2011. jan. 28. 17:00
 3/19 anonim ***** válasza:
Szia, ezek a pezsgőtabletták alig tartalmaznak valamennyi vitamint, én olyat szedek amelyikben ezerszer nagyobb mennyiségek vannak minden vitaminból. És teljesen jól vagyok, hisz ezért szedem őket. Az előző válaszolónak teljesen igaza van, a vitamin az élelmiszer, semmi más. Csak jó hatása lehet, már ha tartalmazza a neked megfelelő mennyiségeket. Ugyhogy nyugodtan szedheted egyszerre is őket, szerintem még igy sem biztos hogy érzel valamivel több energiát, mert ezek mint emlitettem csak nagyon minimális vitamint tartalmaznak.
2011. jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
"Minden lehetséges. De szedheted egyszerre is, semmi bajod nem lesz tőle. Ez csak vitamin." Vajon miért hiszi azt mindenki hogy a vitamint nem lehet túladagolni? Adják az okos tanácsokat miközben fogalmuk sincs az egészről.
2011. jan. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Tudod előző, pont az a baj hogy még csak kevesen tudják hogy a vitaminok ártalmatlan anyagok, és csak hasznuk lehet, mert elég jól müködik még a kábitósdi, amit a gyógyszeripari érdekek miatt már jó néhány évtizede beadtak nekünk. Szerinte Szent-Györgyi Albert tévedett?? Mert ő napi akár 8-10 ezer mg-ot is javasolt már 1960-ban. Persze ezt nem irták meg az ujságok, mert akkor ki vette volna a gyógyszereket? A gyógyszeripar elég drasztikus és erőszakos módszerekkel védi ma is az érdekeit, most már minden második reklám az ő termékeit reklámozza a kereskedelmi tv-ken. Csak neki van olyan haszna amiből bőven futja a milliós reklámokra. Közben meg egy csomó ember hal meg gyógyszerszedés következtében, kemoterápia után, és mindenféle vitaminhiány következtében. Ma már van lehetőség olyan tudás megszerzésére ahol a vitaminok a fő irányvonal. Persze nem a hagyományos egészségügy berkein belül, ők kényesen vigyáznak rá, hogy az emberek (beleértve az orvostan-hallgatókat is,)ne juthassanak hozzá a valódi információkhoz. Neked is azt javaslom hogy képezd magad egy kicsit ezen a területen, mert eléggé le vagy maradva.
2011. jan. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Kétlem hogy le volnék maradva,de nem kenyerem a vitatkozás valakivel,akit nem is ismerek. Nagyon is a témába vág a szakmám,szívesen mutatnék pár túladagolt vitaminhatást kísérletben,de erre úgysincs lehetőségem. Vannak emberek sajnos akik a H1N1-re cickafarkfű teát javasolnak C vitaminnal(nem vicc!). Az orvostudomány nem üzletág,ez sokkal jellemzőbb a kuruzslókra,akik ellenzik a gyógyszer és az oltás beadását még indokolt esetben is. Valószínűleg ennek a szemét orvostudománynak köszönhető hogy ennyi járványt sikerült már megfékezni. Picit gondolkozz mielőtt írsz valamit.
2011. jan. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolso szoval akkor ugysem sok ha naponta felvaltva egyet beveszek igaz?
2011. jan. 31. 14:55
 8/19 anonim ***** válasza:
Nyugodtan megihatod akár mind a három fajtát azonos napon is,ezekben a pezsgőtablettákban alig van hatóanyag. De nyugodtan vehetsz be mindennap egy multivitamint is,mint a Béres,mert ezek ellenőrzöttek és nem tartalmaznak semmiből mega mennyiséget. Én a Lenkei féle vitaminokra gondoltam mint a túladagolás rejtett veszélyeire. Minden vitamin,ásványi anyag túladagolható,de ez leginkább akkor következhet be,ha valaki tudatosan vesz be többet. Bármily furán hangzik most tőlem,de amit nagyon ajánlok az a zöld árpa tabletta. Napi tíz szem és természetes úton be is vitted ami kell. Plusz C vitaminból bevehetsz még egy 500 mg-osat,náthás időszakban 1000-2000 mg-ot is.
2011. jan. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nyugodtan beveheted akár az egész dobozzal is egyszerre, mert ezek nem természetes formában előforduló vitaminok, hanem művi úton vannak előállítva, és mint tudjuk, azoknak kb. a 10%-a szívódik fel, jó esetben. De én a helyedben inkább több zöldséget, gyümölcsöt fogyasztanék.
2011. febr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
"művi uton vannak előállitva" leirnád pontosan hogy ez mit jelent?
2011. febr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!