Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Orális szexel terjedhet-e a...

Orális szexel terjedhet-e a HIV vírus? És ha igen, akkor miben nyilvánulhat meg, hogy fertőzött lettem? (hozzáteszem mindez 4hónapja történt, de semmi elváltozást nem tapasztaltam)

Figyelt kérdés
Szájávan elégített ki egy lány,és mint most kiderült rá 4hónpra,lehetséges,hogy fertőzött. Amikor megtörtént a dolog,gyakorlatilag én sérülésmentes voltam,egy karcolás sem volt rajtam,amin a véráramomba kerülhetett volna a vírus,de sajnos ehhez nem értek,így várom a válaszokat,előre is köszönöm.
2011. jan. 30. 04:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Mikrosérülésel a szájban is vannak, és a péniszen is. Főleg ha netán mélytorkoztatok. Persze, messze nem 100%, hogy elkaphattad, de sajnos úgy is el lehet kapni. 3 hónap már eltelt, csináltass egy aids-tesztet!
2011. jan. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos simán lehetséges. De ahelyett hogy otthon ülve ezen rágódnál, menj el csináltatni egy tesztet! És az hogy a lány "lehetséges" hogy fertőzött, még korántsem 100%!
2011. jan. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A HIV fertőzés évekig , évtizedekig lappanghat tünetek okozása nélkül. Nem voltak mostanában egy-két hétig influenzaszerű tüneteid? Ez lehetett (!) a fertőzés miatt, de mivel náthaidőszak van azért ne kezdd magad temetni.

A HIV egyébként meglepően kis eséllyel terjed nemi aktus során, főleg ha orális, de még vaginális esetén sem. Nem véletlen, hogy az anális szexet alkalmazó melegek között különösen gyorsan terjedt el.

Tehát:

1. Nem kell aggódni, mert az esély 1% alatt van, hogy fertőzött vagy.

2. Menj el szűrésre, amit néhány hónap múlva ismételj meg. Addig se szex, se véradás. Van anonim szűrés is.

[link]

3. Ha esetleg az derülne ki, hogy beteg vagy, az sem halálos ítélet. A mai gyógyszerekkel évtizedekig is élhetsz tünetmentesen.

2011. jan. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
42%
Én úgy tudom hogy nyál és váladék útján is terjedhet:S...
2011. jan. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
5. hozzászóló vagyok bocs de nem olvastam végig a kérdést azt hittem hogy nő vagy.Feltétlen menj orvoshoz.
2011. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!