Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Na kivették a mandulámat már...

Na kivették a mandulámat már ez a 4. napom, tegnap jöttem volna haza de vérzés miatt benn kellet maradnom. Így most már itthon vagyok. Cataflant szedek rá. Ilyenkor mit kell enni-inni?

Figyelt kérdés
Meg a másik gondom, hogy amikor eszek akkor az étel belemegy a fehér lepedékes részbe és ott marad. Nem tudok vele mit kezdeni, megpiszkálni meg nem akarom:S Ilyenkor mit lehet tenni?
2011. jan. 30. 16:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem értem.Ugy jössz haza a korházból,hogy azt sem tudod mit ehetsz?Nem volt ott egy orvos sem akitől megkérdezd?!
2011. jan. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nemlehet tejes dolgokat,és az elején pépesebbeket,ennyi
2011. jan. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát az orvos semmit nem mondott. Gondolom ilyen kiflit, szendvicset lehet enni? Vagy ha valakinek volt műtétje utána mit evett?
2011. jan. 30. 16:22
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem ihatsz szénsavasat, nem ehetsz csípőset, erőset, és forrót. Legjobb ilyenkor a húsleves, a spenót, a sóska, és ilyen pépes ételek, amiket le tudsz nyelni, de ne tejbegríz, és tejberizs legyen.
2011. jan. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Amikor nekem kivették a mandulámat, kakaót, tejet ittam, ebbe mártogatva kiflit, babapiskótát.. Amit nekem nem mondtak el, az az, hogy nem lehet hajat mosni 2 hétig, mert bevérezhetek. Ezt egy szobatártól tudtam meg.

Semmi olyat nem szabad enni, ami böki a torkodat. Egyél sok levest.

2011. jan. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. Ha esetleg valaki még tud írni valamit azt megköszönném:D
2011. jan. 30. 16:33
 7/14 anonim ***** válasza:
ismerősömnek pedig pirítóst mondott a doki műtét utánra, hogy tisztuljon a váladék tőle...
2011. jan. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem nem mondták hogy nem ehetek tejes dolgokat úgyhogy azt ettem agyba-főbe:P Nekem annyit mondtak, hogy pépeset egyek és kerüljem az erős ízeket ami marhatja a sebet (csípős, fűszeres, savanyú...). Továbbá rögtön műtét utáni reggel pépes koszt címén adtak egy szelet kenyeret sajtkrémmel (héjjal együtt):P Egyénként szerintem úgyis érzed: ami fáj az bántja a sebet úgyhogy ne edd.

Néhány példa amit ettem: fagyi, krumplipüré (néha tésztaszószt kevertem bele hogy ne legyen olyan unalmas), tejföl, tej, joghurt, kása, gyümölcsturmix ...

2011. jan. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
húst lehet enni?
2011. jan. 30. 16:40
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehet, csak olyat ami nem sérti fel a sebedet. Nekem a kórházban műtét utáni napon darált húst adtak.
2011. jan. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!