Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szombat óta beteg vagyok,...

Szombat óta beteg vagyok, holnap meló, mivel erősítsem magam gyorsan fel?

Figyelt kérdés
Lázzal indult, de tegnap már csak hőemelkedésem volt, ma már az sincs. Viszont enyhe hasmenésem van, szintén enyhe hányingerem, és néha ráz a hideg, pedig láztalan vagyok. Voltam dokinál, ő azt mondta, hogy vírus okozza, három nap alatt el kell múlnia, feküdjek, igyak sokat, egyek c-vitamint. Ezt mind megtettem, plusz még szedek dr theiss echinacea cseppet is. A meleg fürdő ilyenkor használ, vagy inkább árt? Mit tehetnék még?
2011. febr. 1. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagy adag C vitamin (1000-2000 mg), de ha még ilyen gyenge vagy a vírus még dolgozik benned. Az echinacea helyett javasolom a grapefruit mag olajat. Rémes, keserű,sz@r és stb. ...de használ, megelőzésre is jó lehet.
2011. febr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a hasmenésedet sikerül megfogni egy tablettával vagy diétával (rizs, keksz), máris sokkal erősebb leszel, mert a hőemelkedés/láz és a hasmenés is sok vizet von el a szervezetből. A helyedben bekapnék egy imodiumot a hasmenés ellen és innék neocitran-t, az tényleg remek a fertőzéssel járó tünetek (levertség, fejfájás, hőemelkedés/láz, izomgyengeség, stb.) ellen. Ha a pocakod már rendben van, főzz egy jó házi húslevest csirkéből vagy tyúkból - tyúkból az igazi -, sok zöldséggel, csodát fog veled tenni!

Jobbulást!

2011. febr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hasmenésre a nagyon fekete csoki meg a banán is jó, azt elfelejtettem.
2011. febr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2011. febr. 1. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!