Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Létezik C-vitamin allergia?

Létezik C-vitamin allergia?

Figyelt kérdés
Kb. 4 évente egyszer beszedek c-vitamint (akár természetes akár tabletta formájában) és másnapra biztos hogy náthás leszek.
2011. febr. 3. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Kizárt! A C-vitamin alapvetően kell az ember szervezetének. Ez majdnem olyan, mintha lenne oxigén allergia. :)


A bevett készítmény egyéb összetevője iránt lehetsz allergiás. Próbáld meg a vegyileg tiszta aszkorbinsavat. (50g-os por, a patikában)

2011. febr. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Nekem a C vitamin tablettától piros sebes kiütések vannak az arcomon.Természetes formában semmi bajom. :)

Szóval..igen..előfordul a tabletta valamelyik hatóanyagától is:)

2011. febr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az nem lehet hogy a szervezet reagál a vitaminra és elkezd harcolni a bacik ellen amik eddig csöndben csücsültek és ez nátha formájában jelenik meg?
2011. febr. 3. 18:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok. Sok gyümölcsöt is eszem, meg úgy általában tartósítómentes dolgokat, szóval odafigyelek, szemétkaját, húsipari készítményeket nem eszek. Ha c-vitamint veszek, nagy ritán, mindig "kimérőset" szoktam kérni a patikában, 100gramm kb egy ezresbe kerül, sokkal jobban megéri, mint a tablettás 1000mg-os.

Évek óta tapasztalom, hogy ha veszek be, mindegy hogy épp csak kicsit vagy több ezer mg-ot, akkor reggelre, de maximum 1-2 napon belül lebetegszem, köhögök, dugul az orrom, normális megfázás, ami nem múlik könnyen. Nem tudom mitől van. Az, hogy az előjött nátha közben tovább szedem -e a vitamint vagy nem, nem befolyásolja a gyógyulást, ugyanúgy sokáig tart,kipróbáltam.

Allergiát kizárnám, mert ez a por alak vegytiszta, ebben nincsenek a tabletták préseléséhez és színezéséhez használt adalékanyagok, ízesítők. Ja igen, és ez a vitaminbevétel ez nem úgy van, hogy érzem hogy meghűltem, és na szedjünk valamit,(hogy arra foghatnánk a dolgot, hogy nem attól jön elő, hanem csak simán nem használ mikor megfázok) hanem bármikor matatok, pakolok,akár nyáron 50 fokban, kezembe kerül a c-vitamin, és veszek be belőle, és kész, másnap beteg vagyok.

Mitől lehet?

2012. febr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hétangyal ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék, mert hasonló cipőben járok. Ha elkezdem szedni egészségesen a C-vitamint, egy-két nap és lebetegszem. Ezek szerint nem csak én vagyok így ezzel.
2013. márc. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
No arra lennék kíváncsi, hogya gyógyszertári tisztaságú aszkorbinsavat esztek e akkor is kijön e. Írjatok már erről ha tudtok valamit. Köszi.
2013. ápr. 3. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Bajnock válasza:
Én is ugyan így vagyok,bár milyen c vitamint beveszek max 2 nap és végem van,hogy mennyire tiszta azt nem tudom,gyógyszertárakban csak nem adnak rosszat!
2013. okt. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Sajnos, több éve megfigyeltem, többnapi rendszeres C vitamin / többfélét próbáltam/ bevétele utánjellegzetes gyulladás szerű pirosodások jelennek meg, főként ajak és száj környékén. A C vitamin elhagyása után egy-két nap alatt megszüntek. Újra szedéskor ismét megjelentek. Figyelt már valaki hasonlót? Érdekelne más tapasztalata!
2016. dec. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pedig annyira hittem hogy csak sík hülye vagyok...ezek szerint nem őrültem meg mikor úgy gondoltam hogy "na itt az ősz úgyis mennyire szajkózzák meg elég trendi is" meg amúgy sem eszek annyi zöldséget beszerzek magamnak egy jó kis C vitamint.Kb. 3 éve nem voltam még csak náthás sem (covid ide vagy oda 😅) a kis 1000 mg-os utáni másnapon meg nátha,enyhe hőemelkedés és egy jó kis "hű de szarul érzem magam"-mal keltem.Na erre tutira kell a C vitamin.A tünetek nem enyhültek kiküldtek egy covid kocsit 😒 covidos nem voltam de abbahagytam a C vitamin szedését...csodák csodája már másnapra sokkal jobban lettem elmúlt a nátha estére pedig visszatért az energiám is.A háziorvosunk nettó dilinyósnak nézett szerinte csak beképzelem akkor odaadtam neki a C vitamint és mondtam hogy rágcsálja el ő 😅 most október van ez szeptember elején volt 2 hétig.Azóta köszönöm szépen szuperül vagyok megfázás messziről kerül és soha többet nem szedek c vitamint.Köszönöm hogy ezt leírhattam.
2021. okt. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!