Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A vastagbélrákot csak és...

A vastagbélrákot csak és kizárólag tükrözéssel lehet megállapítani?

Figyelt kérdés
Tavaly egy jóindulatú daganatot távolítottak el a vastagbelemről,ezért célszerű minden évben a tükrözés.De ki akar minden évben tükrözésre járni?Még fiatal vagyok,nem akarom életem végéig ezt a kellemetlen vizsgálatot átélni.Speciális CT,vagy akármi más módja lehetséges? 28/nő
2011. febr. 11. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnso sok helyen csak a tükrözés,de van az országban asszem 2 olyan hely ahol valami kapszulát kell lenyelni és az belől fényképekez csinál vagy felveszi "amit lát".

[link]

2011. febr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ui.nem tudom h mehet e tb-re mert valahol láttam h 170000 egy vizsgálat,de reménykedjünk benne h nem annyi.
2011. febr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Van olyan hely, ahol altatnak. Nekem mind a 2-t úgy csinálták. Vagy vannak magánorvosok, akik eleve úgy hirdetik meg az árat.

Nekem SZTK-ra volt.

2011. febr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is megcsináltattam ezt a kapszulás dolgot, 180 000 ft volt. Egyenlőre nem támogatott vizsgálat, a hashajtáson kívül viszont nem jár más kellemetlenséggel. Más tökéletes vizsgálat ezen a kettőn kívül sajnos nincs, de a tükrözést már altatásban is elvégzik sok helyen.
2011. febr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A kapszulás azért nem érdekel,mert ha ismét daganat van kialakulóban,ahoz úgyis kell a tükrözés,mert a kamerával nem lehet eltávolítani.Tehát 2x fizetnék.Én is altatásban csináltattam meg a tükrözést,nem is azzal volt a bajom,hanem az elötte lévő nappal,én ugy kitisztultam attól a lötytől hogy hányás-hasmenésem volt...na azt kihagynám.
2011. febr. 11. 13:27
 6/10 A kérdező kommentje:
Milyen sztk-ban csinálnak altatásos tükrözést(ingyen)?Nem inkább kórházban?
2011. febr. 11. 13:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát a hashajtás sajnos elkerülhetetlen. Mint mondtam, ez a kapszula hátránya is. A PET CT képes még a daganat kimutatására. [link]
2011. febr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem SZTK-BAN, hanem SZTK-RA. :) Ingyenesen, nálunk Miskolcon azt jelenti :D

A hasmenéses dolog az tényleg rossz. Azt nem lehet megúszni, hiszen a béltartalomtól nem látják a bélfalat.

2011. febr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Már csinálnak enzimes béldaganatszűrést székletből.
2011. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak az sem mutatja meg a pontos helyet, és a vége ugyanaz lesz. Tükrözés. Szűrővizsgálatnak jó, de nem ad 100 % -os pontosságot a helyzetről. De mivel csak 10 000 ft, megéri megpróbálkozni vele, és ha pozitív, akkor jöhet a vizsgálat. De mint mondtam, a negatív is lehet daganat, ezért ha valakinek problémája van, csak erre a tesztre nem szabad hagyatkozni.
2011. febr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!