Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki elkapja a H1N1 vírust,...

Aki elkapja a H1N1 vírust, ugyan úgy épül fel belőle, mint a "sima" influenzából? Vagy aki elkapja, belehal?

Figyelt kérdés

Ugyan olyan a lefolyása a betegségnek?

A héten meghalt egy ismerős, és kimutatták a h1n1et nála.


2011. febr. 12. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:

a h1n1 egy módosult influenzavírus...

ugyanúgy elkaphatod, de ugyanakkora az esélye, hogy belehalsz, mintha a normál influenzát kapod el


kb 1 hét a lefolyása, és ugyanúgy kúrálják

amit a tv-ben mondanak, hogy hányan haltak meg, mindig "kifelejtik" azt a részt, hogy:

idős

túlsúlyos

beteg

2011. febr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jaj, hagyjuk már ezt a hisztit. Minden betegség halálos ha nincs kezelve vagy megfelelően kezelve vagy éppen van valamilyen háttérbetegsége az embernek.

Állandóan csak az megy a tv-ben, hogy valaki meghalt és kimutatták, hogy H1N1-e volt. Ez nem egyenlő azzal, hogy abban halt meg. Azt valamiért sosem említik meg, hogy az illető krónikus betegségben szenvedett évek óta vagy egy putriban lakott vagy, hogy el sem ment orvoshoz esetleg azt, hogy 140 kg volt és megfulladt....

A H1N1 nem egy halálos betegség. Max egy hét alatt teljesen ki lehet belőle lábalni ha az ember foglalkozik vele...

2011. febr. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De jó,hogy ennyire jól tudjátok.A H1N1 egy olyan vírus,ami akár nyáron(tehát a megszokott influenzás időszakoktól eltérő időpontban),a kifejezetten fiatal felnőttkorú (15-35 év közötti),egyébként egészséges korosztályt betegíti meg,a betegség lefolyása hihetetlenül gyorsan fordul olyan típusú tüdőgyulladásba,amit még amúgy jó immunitású emberek is nehezen,szövődményekkel vészelnek át,a különösen veszélyeztetett várandós anyák (akiknek a szervezete pont a terhesség védelmében alacsony szintre állította a természetes immunitását)körében csak nálunk,Mo-on is voltak halálos áldozatai.Nem tudom,hogy mi kéne még ahhoz,hogy felfogjuk,nem nátháról beszélgetünk.
2011. febr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

21:13

Ugyanazt írtad le mint én, csak kicsit kiforgatva.

Akinek le van gyengülve az immunrendszere (pl terhes) az persze, hogy jobban kifekszik tőle.

És az, hogy nem olyan mint a nátha? Hát igen, tán orvoshoz kéne vele menni, amit sokan nem tettek meg akik belehaltak.

2011. febr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem az eltörött tányért kell ragasztgatni,hanem vigyázni kell rá,le ne essen.Tehát:védőoltás.
2011. febr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy lehetőség van: ha elkapod (én is elkaptam szinte az elsők között 2010 nyarán 5 napig volt 39 közeli lázam, 2 hétig feküdtem vele otthon és a dokihoz csak azért mentem le, hogy a tüdőgyuszit ellenőrizzük nehogy abba forduljon, mert akkor könyörtelenül antibiotikum kell) rengeteg C vitamint kell szedni és pihenni, pihenni. Nem pedig, mint sokan csinálják félvállról veszik és bejárnak félholtan is dolgozni! Inkább a munkahelyem vesszen, mint az egészségem! És igaza van az első hozzászólónak. Semmivel nem halnak bele többen, mint egy egyszerű influenza vírusba. Csak jó a néphülyítése a médiának és a pánikkeltése.


És egy tanács: isten mentsen meg a védőoltásától. Az immunrendszerre vigyázz. (volt ismerősöm, aki sima infl. védőoltástól 1 évre lebénult. Az orvos csak szóban jelezte, hogy lehet annak a szövődménye, de leírni nem merte.)

2012. aug. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!