Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől lehet ez? Sehol sem...

Mitől lehet ez? Sehol sem találok rá magyarázatot. Kezdek aggódni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A jobb mandulámon van egy gennycsomó... ahogy észrevettem elmentem a háziorvosunkhoz, de ő azt mondta hogy nem lát rajta semmit... (szerintem azért nem látta mert nagyon hátul van) Ez 3 hete volt, de azóta sem tűnt el a gennyes csomó, sőt a 3x-ra nőtt :S a Furcsa az hogy nem fáj a torkom, és a manduláim sincsenek bedagadva, viszont 3 hete nem tudom mit tegyek mert folyamatosan csak nő.... segítsetek!!!!
2011. febr. 12. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj vissza a háziorvoshoz, és ha nem lát semmit, akkor kérj egy beutalót a fül-orr-gégészetre. Ott látni fogják, amit kell.
2011. febr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is szokott lenni ilyesmi néha. Attól van, hogy a mandula kiürülő nyílása eltömődik kissé, elszaporodnak benne a baktériumok, stb, és ilyen kis fehér túrós göb alakul ki rajta. Néha egy kicsit érzem is ilyankor a mandulámat, általában akkor szokott előfordulni ha egy kicsit megfáztam pl. és bedurrant a mandulám. Magától is elmúlik, de ha engem már nagyon zavar (lehet egy kicsit érezni, hogy ott van az ember szájában), akkor be szoktam nyúlni az ujjammal, és lemasszírozom róla. Nem olyan nagyon könnyen jön le, elég erősen kell nyomni. Az erős nyomás a hányinger elkerülésében is segít. :)

Amikor legelőször előjött nekem én is elmentem vele a kórházba, de ott elég furán néztek rám és mondták is, hogy "Ezért jött be?! Na mindegy..." A doki néni benyúlt egy fa pálcikával és leszedte. Jobban fájt, mint ahogy én szoktam leszedni magamnak...

2011. febr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen sokat segítettél nagyon köszi akkor lehet megpróbálom valamivel leszedni :)
2011. febr. 12. 19:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha megpróbálod, csak az ujjaddal érdemes, mással nem fog menni. És még azzal sem leányálom, a hányinger miatt. Épp emiatt jó az ujjad, mert azzal érzed is hová kell nyúlni. Sajnos a forró tea, vagy az ecsetelőfolyadék is esélytelen szinte ebből a szempontból, mert egyszerűen nem lehet célba juttatni őket.
2011. febr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már sikerült, de nem az ujjammal csináltam :D köszi mégegyszer ;)
2011. febr. 13. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!