Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hányós-hasmenéses vírus...

Hányós-hasmenéses vírus megelőzésére mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Tudom, a kézmosás mindenek felett,ezt alkalmazom is, néha már túlzásokba is esem,de ki lehet ezt a betegséget más módon is védeni? Szerencsére anyukám sokat fertőtlenít(egészségügyes), mindenki rendesen mossa a kezét,szedünk vitaminokat,és lekopogom,mindenki egészséges,de nem tudom,hogy ez a most divatos vírus cseppfertőzéssel terjed-e. Azért parázok ennyire,mert emetofóbiám van, mindenféle betegséget elviselek,aminek nem tünete a hányinger vagy a hányás,de ettől iszonyatosan parázok.
2011. febr. 21. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Őőő, ha anyukád egészségügyben dolgozik, akkor ő biztosan tudja erre a választ..:)
2011. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Édesanyám a kézmosásra esküszik,és a szerencsére... :D
2011. febr. 21. 21:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak igaza van.

Immunrendszer-erősítés (vitaminok, mozgás, alvás), kézmosás - mázli.

2011. febr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
pfíjj, én is emetofóbiás vagyok. tenni kéne ellene vmit:(
2011. febr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jaj,akkor gondolom,hogy neked sem egyszerűbb most... :(

Nálam tényleg, a fogorvostól kezdve a nőgyógyászig,magasság,pókok,száguldás,kutyák,madarak,bármi jöhet az ég egy adta világon,de ilyenkor,mikor a Calici meg a Rota éli a virágkorát, kész parajárat vagyok...

2011. febr. 21. 21:29
 6/10 anonim ***** válasza:
hát én még a darazsaktól, méhektől meg egyéb ilyenektől is rettegek. de a hányástól már 8éves korom óta. :S:S
2011. febr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerencse... szerencse...

beléd kerül-e a vírus, mennyi kerül beléd stb. sok mindenen múlik


Én például a légúti fertőzéseken kívül semmit se bírok elkapni (azokat viszont annál sűrűbben, és hetekig tartanak). Hányós-hasmenésre egy kifejezetten enyhe esetre emlékszem, 14 éves koromban, meg oviban is áteshettem egy-két enyhébben.


Lehet, te is ilyen típus vagy. :) Lehet, csak félsz, de hiába, úgyis kicsi az esélyed, hogy elkapd. :)



18/L

2011. febr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
áááá, nekemis emetofóbiám van, de nagyon durván, mintha magamat olvastam volna a fenti leírásodban :D és énis pont ezen gondolkodtam hogyan lehetne kivédeni. szerintem még az is segíthet, ha veszel egy ilyen kézfertőtlenítő cuccot, tudod ami van több féle illatúban is c: és ha azt is használod, még jobb lesz... énis fogok venni holnap, felkészülök mindenhogy, ahogy csak tudok. régóta kaptam el ilyen betegséget, nem mostanában szeretnék újra:s remélem te is sikerrel jársz! :D
2013. szept. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
en is a hanyastol rettegek legyen barmi bajom csak ne hanyjak
2016. febr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is pont ugyan így vagyok ezzel a dologgal mint ti. Már az is rossz érzést kelt bennem ha kimondom a hányás szót.Tényleg kifejleszthetnének már valami ellenszert ezekre a fránya vírusokra mert így rettegés az életem.Pont most esett bele valami hányós vírusba a húgom aki az apukánktól kapta el.Fertőtlenitettünk minden kilincset,csapot állandóan kezet mosok. Mondjuk egyébként is,és imádkozok hogy nehogy én legyek a következő áldozat.
2016. máj. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!