Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vajon ez az AIDS tünete?...

Vajon ez az AIDS tünete? Annyira félek, pánikolok :S

Figyelt kérdés

Kb 3-4 hónapja együtt voltam egy férfival, aki teccett. Anál nem volt, de orál igen, részemről de csak kb 10 másodpercig. És csókolóztunk.


Eltelt 3-4 hónap és az egyék héten egyszer csak elkezdtem azon gondolkozni hogy az "AIDS...." "mi van ha..." és nem tudom miért egyszer csak eluralkodott egyik nap rajtam a pánik ami most is tart.

Kisvárosba lakok, csak megyeszékhelyeken csinálnak anonim AIDS tesztet (vagy nem??) a normális aids-tesztért meg fizetni kell nem? vagy azt hol csinálnak?

Mert gondolkozok azon hogy egyszer nyáron elmegyek egy tesztre :S


A pánik közepette megkérdeztem az illetőt hogy van-e valamilyen betegsége (ki is tértem a hív pozitívságra) azt mondta hogy semmi baja, nyugodjak meg mert ő tiszta.


Nem tudom miért nem tudok megnyugodni mert mindíg az jár a fejemben hogy "mi van ha hazudott?"

Ezen a héten fájt a torkom, nem mentem dolgozni, lázam ugyan nem volt. Olvastam hogy az AIDS eleinte produkálhat INFLUENZA szerű tünetet is. Annyira félek, pánikolok hogy nem-e az AIDS okozza.:S


SZerintetek? Mekkora erre az esély?


2011. febr. 25. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
A HIV fertőzöttség nem jár tünetekkel, az AIDS csak sok év után alakul ki. Ne parázz
2011. febr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 a_maestro_főnök ***** válasza:
52%

az esély 50% igen vagy nem

tudhatnád,hogy aids később alakul ki, hiv+ még lehetsz, na ennek adok 50%ot , de inkább 70%et a tudatlanságodért

2011. febr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 poiu ***** válasza:
Keresd meg a telefonszámukat és hívd fel őket. Kérdezd meg, csinálnak-e anoním tesztet. Nem fogják lenyomozni a telefonszámodat... Igen, a HIV fertőzés produkálhat megfázásos tüneteket, de most a fél ország ilyet produkál... Ha az nyugtat meg, csináltass tesztet.
2011. febr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Vannak kezdeti influenza-szerű tünetek (de nem torokfájás, hanem láz, levertség, végtagfájdalom), de az csak max az első 1-2 héten, ez az első vírusfelfutés tünete, amit az immunrendszer még kordában tart és a legrosszabb esetben is 2-3 év kell mire AIDS lesz belőle (de lehet 10-12 is).

Stóval tuti, hogy nem HIV-fertőzés, valami szimpla megfázás-baci lesz.

2011. febr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
azb utána lévő hetekbe semmi bajom nem volt.....bár nemtom, nem emlékszek már rá
2011. febr. 25. 21:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Velem is hasonló volt a legutóbbi partneremmel a helyzet, kb. 3 hete voltam vele, és szintén csak pár másodperc orál volt, és még csak bele se élvezett a számba, és előváladékot se nagyon éreztem, de mégis napokig rettegtem, hogy mi van ha megfertőződtem, mert mondta, hogy volt egypárszor hogy gumi nélkül csinálta mással. Csak akkor fogsz tudni valamennyire megnyugodni, ha csináltatsz tesztet valahol. Amúgy rendkívül alacsony a valószínűsége hogy elkaptad, egyébként most nekem is fájt két napig a torkom, most meg folyik az orrom, de nem hiszem hogy azért lenne

19/f

2011. febr. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha megnyugtat, reálisabb, hogy influenzás vagy, tekintve, hogy járvány van és a nagyelőadó kész élmény, minden 3. ember beteg, csomóan be se jönnek, a maradék meg rondán néz. xD

Legközelebb tegyél róla, hogy ne legyen okod aggódni. :P Igazából elég kicsi az esély, elég kevés a fertőzött azért, és közöttük is kevés az olyan elvetemült, aki tagadná utólag is, inkább a filmekben van a csakazértis megfertőzök még vagy 20 embert. :D

2011. febr. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elég kicsi az esélye, főleg, hogy orállal nem terjed, kivéve ha van rajtad valami seb és az előváladék is bejut a szádba.

Le is feküdtetek? Óvszerrel vagy nélküle? Ha nem feküdtetek le, vagy csak óvszerrel, akkor akkor se valószínű, hogy hiv+ lennél, ha a férfi az lenne. A hiv egyébként sem terjed nyállal, csak vérrel illetve spermával és hüvelyváladékkal.

2011. febr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 poiu ***** válasza:
Egyrészt megnyugtatnálak, mert kicsi az esély. Másrészt muszáj megint írnom, mert az nem igaz, hogy orális szex-szel nem terjed a HIV vírus. Van több ellenőrzött eset, amikor a fogadó fél elkapta a vírust úgy, hogy nem volt ejakuláció. A szájban lehetnek pici sebek (pl. vérző fogíny). A fertőzés esélye sokkal kisebb, mint anális vagy vaginális közösüléskor, de van esély.
2011. febr. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!