Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit ajánlotok megfázásra?...

Mit ajánlotok megfázásra? Milyen gyógyszer használ?

Figyelt kérdés
Tegnap délután hirtelen elkapott valami nyavalya és ma már a torkom kibírhatatlanul fáj és az orrom folyik tüsszögök.Mellkasom is fájdogál és a fejem is fáj.Lázam nincs.Mit érdemes ilyen esetben bevenni vagy meginni ami még használ is?
2011. febr. 27. 14:42
 1/8 tetris ***** válasza:
100%
Szerintem a Neocitran nagyon jó megfázásra. És még finom is.
2011. febr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Menj orvoshoz! Ha mégse akarsz vagy mit tudom én, akkor ajánlom ezeket: Tantum Verde, Coldrex, Paracetamol Sinus és sok pihizés, teázás, lazitgatás, alvás! Sok sikert, hajrá;)
2011. febr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem múlik menj orvoshoz....

Ami régi bevált recept,hagymát mixelj össze mézzel cukorral pici vízzel.Ebböl kanalanként egyél naponta többször.

2011. febr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pihenj, igyál sok meleg teát és fokhagyma+méz (én így tudom). Szerintem megfázásnál fölösleges bármilyen gyógyszer (max. igen, a neocitrán).
2011. febr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
+ este még mérd meg a lázad (bár gondolom megteszed úgyis)...
2011. febr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pont ez az a betegség, amire én nem lennék hajlandó gyógyszert bevenni, ha nincs lázam (maximum köptetőt, nyákoldót). Szerintem felesleges. Illetve, ha nem múlik pár nap alatt, nem lesz jobb, menj majd orvoshoz (én várnék vele). Ő ha kell, majd ad antibiotikumot, ha bakteriális eredetű.


Addig is napi többször igyál mézes-való citromos teát (a mézet és a citromot ne a forró teába rakd; ha a tea iható hőmérsékletű, akkor már rakhatod bele). Egyél fokhagymát, miután már aznap nem mész utcára (a szag miatt, ami igenis van tőle :D :D). Egyél meg pár narancsot, mandarint. Vegyél be multivitamint, és C-vitamint is - de utóbbit ne vidd azért túlzásba.

Jó az infralámpa is, meg az ínhalálás, ha nem félsz, hogy leforrázod magad. Állítólag a kiizzadás is jó, de nekem még sose segített.


A gyógyszerek (mármint az olyanok, mint NeoCitrán, Coldrex) azt csinálják, hogy álmosítanak, leviszik még azt a kis hőemelkedést is, ami keletkezik (amivel gyógyítja magát a szervezet), és csökkentik a tüneteket. Tehát álmos leszel, valamennyire el lesz nyomva a szervezeted védekezése (hőemelkedés elnyomása), és ha sikerül a gyógyszernek csillapítania a tüneteidet, azt fogod hinni, hogy jobban vagy, közben nem biztos. :D


A szervezetednek kell legyőznie a fertőzést (a vírusosat, a bakteriálisra kapsz antibiotikumot, ha nem leszel jobban, és orvoshoz mész), és segítséggel /kúrálod magad/ le is győzi.


De azért, ha lázad lesz, rosszabbul leszel, vagy pár nap alatt se javulsz, menj orvoshoz!

2011. febr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Sajnos azonban holnap reggel mennem kell a dokihoz,mert rosszabb lett.lázam is volt és eléggé fáj a fejem egyes részein.Még a kisfiam is elkapta.Pedig szájmaszkot húztam nehogy elkapja.Amióta megszületett minig egyszerre lettünk betegek.
2011. febr. 28. 21:30
 8/8 anonim ***** válasza:
:'( Jobbulást mindkettőtöknek!
2011. márc. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!