Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 2 evesnek akut hörghurutra...

2 evesnek akut hörghurutra Ceclor (cefaclor) antibiotikumot irt a doki, muszaj erre a betegsegre az antibiotikum?

Figyelt kérdés

Egyaltalan nem vagyok antibiotikum parti, de ha muszaj akkor muszaj. Viszont a gyerek dokija mindig valami antibiotikumot ir fel neki egyszeru megfazasra is. Eddig 2x adtam neki a 10 esetbol, de most tenyleg nem tudom kell-e vagy sem.

Ahogy talalok jobb dokit, biztos atiratom a gyereket.


Amugy adom neki a landzsas utifuvet, Humex koptetot, propoliszt mezzel, hagymateat, Stodalt de igy is ejjel kohogesi rohamai vannak mar szinte 2 hete. Lazza nem volt es nem is taknyos.


Egyeb otlet?


2011. márc. 2. 14:43
 1/2 anonim válasza:

Úgy tűnik, jól tájékozott vagy. Szerintem jól teszed, amiket most csinálsz, illetve adsz neki. Én is ezt tenném (3 gyerekem van, a legkisebb most 2,5 éves, én 20 éve vagyok eü. dolgozó).

Az anibiotikumról pontosan így gondolkodom én is. Azért így látatlanban elég nehéz lenne megmondani, kell-e antibiotikum. Látni kellene a gyereket, meg kellene hallgatnom a tüdejét is, esetleg, ha muszály, egy mellkas röntgen (de nem nagyon kellene egy ilyen picit sugárterhelésnek kitenni). Lehet, hogy ebben az esetben tényleg kell a nagyágyú (antibiot.) Inkább csak annyit mondanék, hogy a nagyobbik fiamnál ugyan ez volt a helyzet. A gyermekorvosa minden hülyeségre antibiotikummal reagált. Egy idő után meguntam, ezért én meg orvos váltással reagáltam. A jelenlegivel meg vagyok elégedve. Csak akkor ír antibiotikumot, ha tényleg kell. Úgyhogy egyetértek Veled, hogy válts orvost.

2011. márc. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azt mondta a doki hogy kicsit piros a torka most a gyereknek. Rakerdeztem hogy virusos-e a dolog. Azt mondta annak indult, de mar egy kicsit elorehaladottabb allapotban van mar. Na ez nem tudom mit jelentsen. Ha virus, akkor nem kell a "nagyagyu", eddig vilagos.

A szuszogasa sipolos es mar nekem is 2-3 napja!. Ebbol gondolom, hogy elkapos, virusos cucc lehet.


Mit adhatnek neki? ACC-t?

2011. márc. 2. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!