Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van minden reggel...

Miért van minden reggel slájmmal teli a torkom?

Figyelt kérdés
Ez milyen betegségnek a jele?
2011. márc. 12. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez egy légúti fertőzés aminek nyomán szaporodnak a bacik és létrehozzák, a szervezet működése közben kiváltják annak a sűrű váladéknak a keletkezését.


Erre vannak azok az úgynevezett kanalas vagy köptető orvosságok. Az elfolyósítja a keletkezett anyagot és könnyen felköhögöd.


Körzeti doki felír valamit a fertőzés ellen, ha nagyon zavaró. Addigis forró (kellemesen meleg) tea vagy bármi meleg folyadék fogyasztása javasolható.


Tartsd melegen a torkod és a légutakat, kicsit lejjebb is (pl. mellkasra középen lelógó nyakon egyszer körbetekert sál).


Én special a sálat így használom itthon is vagy magas nyaku pólót (garbót) érdemes felvenni ilyenkor.


Házi gyógyszerként esetleg kalmopirin jót tehet ha komlyabb meghüléssel társul. C vitamin az mindenképp kell! Magam részéről imádom az 500 mg-os rágó tablattát.

Nem egyben veszem be mert gyorsan kiürülne, hanem eltöröm négy részre és reggel-délelőtt-délután-éjszaka lefekvás előtt veszem be, rágom el sorban őket. Így egyenletes a hatás és nem is kerül olyan sokba.

2011. márc. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mégegyszer azért megkérdezem erre a sűrű váladékra gondoltál ami a torokban letapad és fullasztóan megköhögtet? Erre próbáltam válaszolni.
2011. márc. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen arra. és köszi.....
2011. márc. 12. 20:20
 4/7 A kérdező kommentje:
de nem vagyok megfázva,mert akkor érthető lenne... :(
2011. márc. 12. 20:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez azzal összefügg de még más jele nincs. Melegen kell tartani éjszaka is a torkot és a légcső környékét, már az is segít. Kitakart nyakkal szoktál aludni? Mert akkor attól is lehet, de az ok a légúti ferőzés.
2011. márc. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem irritálja valami rendszeresen a légutaidat? Például poros, füstös munkahely, esetleg dohányzás? A reggeli köhögés váladék ürülésével főleg ilyesmire jellemző. Annak ellenére, hogy eü. dolgozó vagyok, én nem venném a bátorságot, hogy ennyiféle gyógyszert ajánlgassak látatlanban! Ennyiből, amit leírtál, felelőtlenség "diagnosztizálni". Ha több napja fennáll ez a panasz és nincs kézenfekvő oka, mindenképp az orvosi vizsgálat a legjobb!
2011. jún. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, gyógyszert én se szeretnék, csak így nagyon furi, hogy nem dohányzok, megfázva nem vagyok...akkor mégis honnan van ennyi váladék, ami így ürül ki??? :(
2011. jún. 1. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!