Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehet egy megfázást és...

Hogy lehet egy megfázást és egy erős, durva allergiát megkülönböztetni?

Figyelt kérdés
Épp, mikor abbahagytam az allergiára szedett gyógyszert, másnap este szörnyű nátha jelentkezett, és nem múlik már 4 napja, szinte reggeltől estig csak tüszögök és fújom az orrom. Van, hogy 1-2 órára abbamarad a nátha, ez az, ami nem teszi egyértelművé a megfázást. Sajnos az utolsó lázmérőt is összetörtem, nem tudok most lázat mérni, de állítólag elég meleg a a homlokom. :S Mi lehet ez? Egyébként az allergiás náthánál is felmegy 1-2 tized fokot a testhőm. És nem tudom, hol fázhattam meg, mindig jól felöltöztem.
2011. márc. 13. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az allergia gyógyszered úgy működött, hogy legyengítette az immunrendszered, ezért utána könnyen benáthásodtál. Szerintem ha még tüsszögsz is folyamatosan, akkor az allergia is ott van a nátha mellett. Próbálj meg kalcium pezsgőtablettát inni, esetleg neocitrant a náthára. Meg igyál jó mézes, meleg teát. Érdemes a teába jó sok friss gyömbért pakolni, az gyorsan kiszedi a bacikat. Át lehet öblíteni az orrüreget sós vízzel, az allergiánál és náthánál is segít. Ehhez nem hideg, inkább szoba-hőmérsékletű vizet kell egy pohárba rakni, bele sót, annyit, hogy ha megízleled, ne legyen túl sós, ne csípjen, mert ha már mar, akkor nem lesz jó hatása. Szóval csak annyit bele, hogy még ízre ne legyen kellemetlenül erős. aztán ezt a sós vizet fel kell szívni orron át a pohárból úgy, hogy érezd, hogy a torkodnál elkezd lefolyni. De ne nyeld le, ne hagyd, hogy lemenjen a torkodon. Párszor így kiöblíted az orrodat, akkor az szépen kiszedi még a legmakacsabb fikákat is, fertőtlenít nyugtatja a nyálkahártyát. Elsőre elég kellemetlen, de meg lehet szokni. Én mindig megcsinálom, ha tele van az orrom. Sokat segít :)

Jobbulást!

2011. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Fogamzásgátlót szedek, szerintem az is gyengítheti az immunrendszerem. :S De akkor sem értem, annyira odafigyelek, hogy ne lehessek beteg. Egyébként az orrom és a szám annyira kész van már a sok zsepkendőtől, hogy a sós vizet nem merem már... biztosan marna. :/

2011. márc. 13. 18:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocs, gyógymódot írtam, nem teljesen a kérdésedre válaszoltam. Szerintem az allergiánál bevörösödik a szem, könnyezel nagyon, csak vízszerű takony jön, de abból nagyon sok. Sokat tüsszögsz, itt-ott viszketés van, láz az nem igazán.

Náthánál, ha erősebb, akkor zöldes takony is van, nem viszketsz, kevésbé van szem vörösödés, sokkal kevesebbet tüsszögsz, ha nagyon náthás vagy, akkor lehet kis lázad.

Nem vagyok szakértő, nem 100%, hogy minden teljesen így van.

2011. márc. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Arra nem lehet figyelni, hogy ne legyél beteg, a kórokozók mindenhol ott vannak :(

Az orrodra és szádra kenjél Neogranormon-t vagy körömvirág krémet.

Kamillateás-mentás gőzölés is jó lehet. Persze akkor, ha nem vagy rájuk allergiás.

A sós víz lehet, hogy kívül csípne egy kicsit, de ha belül nem tisztul meg az orrjárat, akkor kívül is egyre csak rosszabb lesz...

2011. márc. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Körömvirág krémmel kenem, de mindig letörlődik a zsepiktől. :S Ráadásul sajnos amíg nem tudom pontosan, mi ez, addig elég nehéz gyógyítani.
2011. márc. 13. 18:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Tünetkezelésre mindenképpen jó, amit leírtam. Teljes gyógyuláshoz tényleg tudni kéne, hogy pontosan mi a bajod.
2011. márc. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kiderult mi bajod volt?
2011. máj. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elkaphattam valamit, csak elég furcsa volt, hogy pont a gyógyszer abbahagyása után jelentkezett. :/ De 1 hét alatt kigyógyultam belőle. Maradt a sima allergia. :D
2011. máj. 9. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!