Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A melanoma egy bőrrák. Gyereke...

A melanoma egy bőrrák. Gyerekek elkaphatják?

Figyelt kérdés
15éves vagyok.Már tettem fel egy kérdést amiben leirtam hogy van egy sebem a hasamon(bővebben elolvashatod a kérdéseim közt)egy személy irta hogy lehet bőrrákom van.Kiváncsi voltam,ezért rákersetem,és megtörtént a legrosszabb.A melanoma jellemzői 100%-ig stimmeltek az én "sebemmel".De hisz még gyerek vagyok.Elkaphatom ezt?Vagy talán van olyan betegség is,amitől ugyanilyen seb alakulhat ki a bőrön mint a bőrrák?Ha nem megyünk orvoshoz a rák halálos is lehet,tudom,de mennyi tétovázás kell ahhoz,hogy bekövetkezzen a halál?Orvosi kezelés nélkül mennyi van hátra még az életéből?
2009. febr. 26. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus...

Elkapni nem lehet rákot, mert nem ragályos.

Szövettani vizsgálat nélkül ne diagnosztizáld magad- meg sehogy sem. Hogy gondolod, hogy te csak úgy 15 évesen eldöntöd, hogy rákos vagy?

Menj orvoshoz, a sebes anyajegy valóban nem vicces. Sehány évesen sem.

De ne magyarázzad be magadnak a rákot, gondolkozz már kicsit...

2009. febr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hékás,nem magyarázom be magamnak! csak amikor olvastam és stimmeltek ezek a tünetek a sebemre,megijedtem.
2009. febr. 26. 20:54
 3/12 anonim ***** válasza:

A kérdéseidet, csak te látod. Esetleg egy hivatkozást szúrhatsz be ide, hogyha azt akarod, más is lássa.


Szerintem nem kell a legrosszabbra gondolni egyből. De az orvoshoz elmehetsz.


Csak mert van egy seb a hasadon, nem vagy rákos! Inkább Hipochonder. Ez valószínűbb!

2009. febr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hékás???

Annak, aki veszi a fáradtságot, hogy válaszoljon, több tiszteletet is adhatnál.

Ha ennyire egyszerű volna rákot diagnosztizálni, semmi szükség nem lenne orvosokra. A doki szövettani vizsgálat után meg fogja mondani, rosszidulatú-e az anyajegyed, de ránézésre is lesz véleménye arról, le kell-e venni.


A rákbetegségeknek sok fajtájuk van, ettől és a szervezettől is függ, milyenek a kilátások. Nem feltétlenül halálos a rák, amíg nem képez áttéteket a szervezetben addig jól gyógyítható. Ezt a szövettan után lehet tudni a daganatos betegségeknél.

A mennyi van még hátra típusú kérdésekre tehát szövettani vizsgálat nélkül nem lehet válaszolni, sőt sokszor még az után sem. Egyéntől, szervezettől, a betegség típusától függ.

Hékás.

2009. febr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jólvan bocs:S
2009. febr. 26. 21:27
 6/12 anonim ***** válasza:

Aha, én meg szenvedtem már hepatitisz C-ben, tüdőgyulladásban, mániás depresszióban, meg isten tudja még miben, mikor ezeknek a betegségeknek a tüneteit tanították, a diákok többsége vele egyetemben felfedezni vélte a tüneteket, vagy legalább egy részét magán. Természetesen semmi baja nem volt senkinek. Ez nem ritka, ahogy előttem írták az ember bemagyarázza magának. Erősen valószínű, hogy te is csak hiszed, hogy rákod van. Máshogy mondva, még egy orvos is elküldi szövettanra a mintát, mielőtt ki meri jelenteni a rákot, nehogy már te meg zsigerből, orvosi egyetem nélkül diagnosztizáld magad:P


Egyébként meg orvos. Eleve nem is értem a kérdést, hogy meddig lehet élni orvosi beavatkozás nélkül?! (egyébként kb 4 év)

A melanóma amúgy azért veszélyes, mert hamar áttétet képez. Ha pedig azt elkezdi ,akkor már nehéz megfogni, drastikusan csökken a túlélés esélye, ezért ajánlott a lehető leghamarabb orvoshoz fordulni a gyanuval is. Legfeljebb kiderül, hogy nem az volt. De előre ne pánikolj, erősen valószínű, hogy nem az lesz!

2009. febr. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi:)
2009. febr. 26. 21:31
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne képzeld be marhaságokat.

ha tudnád, én hányféle betegséget "diagnosztizáltam" már magamnak 100%-ra internet segítségével... természetesen egyik sem volt.

ha aggódsz a seb miatt, menj el a bőrgyógyászatra, ahol megvizsgálják az elváltozást. (vszeg kiderül, hogy semmi bajod). pár hónapja én is felfedeztem magamon egy anyajegyet, ami furán nézett ki. elmentem vele a bőrgyógyászhoz (én is melanomára gyanakodtam) de kiderült, hogy csak enyhe ekcéma okozza a piros udvart az anyajegy körül meg a viszketést.

menj bőrgyógyászhoz, hogy megnyugodj.

2009. febr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi:) és menni fogok.
2009. febr. 27. 11:24
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek 14 évesen volt melanomája, de ez nagyon-nagyon ritka, szerintem örökletes tényezők is belejátszottak (nagyon fehér bőr, stb). Nem valószínű, h neked az van, de azért jobb, ha doki látja, úgy lehet csak nyugodt az ember.
2009. febr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!