Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hasonló valakinél? Mi ez...

Hasonló valakinél? Mi ez egyáltalán?

Figyelt kérdés
A problémám a következő: néhány hete megjelennek a manduláimon ilyen fehér pöttyök, majd egyszer csak eltűnnek. Rá 2 napra kb. pedig megint ott vannak. Ma is valami érdekes dolgot vettem észre.. éreztem, hogy van valami a számban, és amikor kivettem láttam, hogy egy elég nagy fehéres valami. "Szétnyomkodtam" az ujjaimmal és elég kellemetlen szaga volt. Megnéztem a mandulámat és onnan eltűnt az a fehér folt és ott, ahol volt, most van egy kis bemélyedés.
2011. ápr. 4. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
rosszak a manduláid. nekem is pontosan ez van...évek óta... ki kell majd vetetni őket, de félek... :(
2011. ápr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ne félj.és szedesd ki őket ha muszáj,mert ha rossz nagyon sok rosszat tud csinálni!!! Én 24 éves koromban vetettem ki...nem volt kellemes,de ki lehet bírni....minél idősebb vagy annál rosszabb 1 mandulaműtét!!
2011. ápr. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Na vegre nem csak nekem van ilyensmi!!! Roppant gusztustalan tud lenni es foleg kellemetlen. Elnevezese:mandulakő (tonsilloliths)..Nalam periodusonkent jelennek meg. van amikor egy kanal nyelevel kitudom nyomkodni oket de van amikor par napig varnom kell, hogy maguktol lejojjenek. Gusztustalan trutyik!!! A neten utananezhetsz( [link] Azt irja, h a mandulagyulladas, szajszarazsag, rossz szajhigienia okozhatja. Hat ram egyik sem jellemzo...Amugy semmi bajod nem lesz tole!!!
2011. ápr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Húúú, végre! :)


Nekem is egy ilyen mandulakő nevű dolog van a torkomban! :( Én azt vettem észre, hogy nálam ez csak kajából keletkezik, az tapad be a mandulámhoz. De ez bármilyen kaja lehet, és régen mindig kikapargáltam magamnak, de iszonyat szar érzés, kb 4-5-ször erőteljes hányinger kerülgetett kivételenként. Volt, hogy orr-fül-gégész fiatal gyakornok kis csaj segített benne, neki azért jóval egyszerűbb volt, és még azt is megosztotta, hogy neki is van, meg egy kolléganőjének is, és egymásnak szokták kiszedni. :)


Majd következő alkalommal egy vén banya volt bent, aki kb jól leteremtett, hogy mit képzelek én, hogy ilyen hülyeséggel odamegyek... :( Azóta sajnos ott van az a kajamaradék. Én nem tudom kiszedni, vagy 10-szer próbálkoztam, de mikor minden egyes alkalommal már könnyesre hánytam a szemem (csak inger szintjén, de az is borzalmas, amikor már 20 perces azt csinálod), akkor abbahagytam.


Amúgy tudja valaki, hogy ez mérgezést okozhat-e? Vagy van-e valami káros hatása a rossz leheleten kívül? Mit csináljak vele szerintetek?

2011. ápr. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A gennyesedésre hajlamos mandulákat ki kell vetetni, szív-

izomgyulladást okoz, nagyon veszélyes.

2011. ápr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem okoz semmit, ez nem egy fertozes. Csak idonkent szokott megjelenni. Nalam azt hiszem kb fel eve volt utoljara. Ugy ahogy leirtad nekem sem sikerul mindig "kikapirgalni". Csak kellemetlenseget okoz..Mergezest semmi esetre sem
2011. ápr. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!