Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a baj velem? Mitől lenne jobb?

Mi a baj velem? Mitől lenne jobb?

Figyelt kérdés
Folyton náthás vagyok, de nem úgy mondom hogy havi 1x,hanem komolyan állandóan folyik az orrom. Amikor sok gyümölcsöt eszem, meg mozogni is szoktam ezenkívül még vitaminokat vas tablettával iszok reggelente(ez egy másik sztori)... szóval már tényleg mindent csinálok de én nem érzem a hatását ... ötletek?
2011. ápr. 7. 06:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem,hogy allergia vizsgálathoz kell beutaló.Tehát házi orvosodhoz fordulj és kérj beutalót allergia tesztre.
2011. ápr. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

A válaszon nem fog megnyugtatni. Az én fiam, aki most 20éves, hasonló gonddal küzd.

Mindig fújnia kell az orrát, mi tartjuk el a pzs. gyárat. Éveken keresztül jártuk a fül-orr-gégészetet. Ránézésre megállapították, hogy allergiás. Talán valamelyest csökkentek a tünetei, vagy csak azt mondta szegény, nem tudom. 2-3 évig szedte az allergia gyógyszert, míg egy másik orvosnak csak eszébe jutott, hogy végezni kellene egy allergia tesztet. A 10 próbából egy sem váltott ki allergiás reakciót. Hát őrület. Gyógyszert szedettek vele éveken át. Valójában a másik doki sem jelentett megoldás számunkra (igaz, hogy nem privát volt), összehordtak mindent, hogy orrsövény ferdülés (esetleges műtét), meg szűk járatok, de legközelebb már nem mondta az orrsövény ferdülést stb. Egyszer csak azt mondták, hogy nem kell többet menni, de a probléma nem oldódott meg. A tanulság csak annyi volt a gyerek számára, nem megy orvoshoz (20évesen!!!), mert úgyse gyógyítják meg. Volt hasonló tapasztalata bőrgyógyászaton is, szóval meg is értem a gyermekem, habár ezt természetesen nem hangoztatom neki.

Figyelemmel fogom kísérni a javaslatokat, hátha tudok profitálni én is belőle.

Ha sikerül megoldást találni a problémádra, megkérhetlek, hogy egy privát e-mail-ben értesíts! Előre is köszönöm.

2011. ápr. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdező és előttem válaszoló, esetleg nem fogyasztottok túl sok tejterméket, vagy túl nagy mennyiségű fehérjét? Abban az esetben is előjöhet ez, felsőléguti megbetegedésnél amúgy is TILOS tejterméket fogyasztani, de amúgy sem ajánlott, mert a tévhittel ellentétben a tej(nek nevezett bolti lötty) roppant egészségtelen!


Tehát elsősorban szerintem a táplálkozás is lehet kiinduló pont egy ilyen problémánál.

2011. ápr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

08:16 vagyok ismét

Mi vidéken élünk, a tej, amit fogyasztunk 100%-ban tehéntől, viszont a tejtermékek boltból származnak. Tejtermékekre szüksége van a szervezetnek.

A táplálkozás irányából még soha senki nem közelítette meg a kérdést.

Hogyan lehetne ez kideríteni?

2011. ápr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondam már,hogy irány az allergia teszt, de előtte beutaló kell a háziorvostól.
2011. ápr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Tejtermékre NINCS szüksége az emberi szervezetnek, ez már rég lerágott csont, ezerszer be lett bizonyítva, nyugodtan rá kereshetsz az interneten, hogy miért nem jó a tej az emberi szervezet számára.

Állati fehérje KELL a testnek, de ezt minimálisan lehet tejtermékből fedezni, ráadásul nem is érdemes. Én dietetikus vagyok, ha gondolod elmagyarázom részletesen.

2011. ápr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nem igazán szoktam tejet inni


az allergia vizsgálatról meg majd érdeklődöm az orvosomnál.

köszönöm mindenkinek:)

2011. ápr. 7. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!