Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Létezik, hogy a stressz miatt...

Létezik, hogy a stressz miatt vagyok mindig beteg?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok a szüleimről inkább nem beszélnék az egész életem a stresszről és a szidkólózásról szól. Létezhet olyan , hogy valaki a stressz miatt beteg mindig?

A kérdésre válaszoljatok pls.


2011. ápr. 10. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, nagyon sok a pszichoszomatikus betegség. Könnyebben elkapsz dolgokat, nehezebben múlnak el.
2011. ápr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Lehet hogy csak azért vagy beteg, mert azt akarod, hogy szeressenek, sajnáljanak, és ápoljanak. Ehelyett meg mindenki csak bánt. Persze hogy így beteg leszel.
2011. ápr. 11. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A betegségek többsége pszichológiai eredetű, nem véletlenül van pl hogy amikor az ember ideges akkor "gyomor idege" van, vagy hasmenése, csak hogy a legegyszerűbb példát mondjam..

És a kérdésedre válaszolva igen, több mint valószínű, valamint az előttem válaszoló is jól mondja, az ember már gyerekkorában beépíti ezt tudat alatt, hogy amikor beteg akkor foglalkoznak vele inkább, ha nem akkor le sem szarják, ezért nagyon sok ember önmagának "generál" betegséget, mert magányosnak érzi magát vagy mert úgy gondolja nem foglalkozik vele senki.

2011. ápr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A legtobb emesztorendszeri betegsegnek es verkeringesi betegsegeknek a kivaltoja a stressz!

Egyebkent milyen betegsegeid vannak?

2011. ápr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

ha lelkileg "beteg" vagy akkor az ki hat az immunrendszeredre is


üdv: adam95

2011. ápr. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!