Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tegyek? Másodszorra...

Mit tegyek? Másodszorra fáztam meg (láz, torokfájás) pár napon belül? Fogjak neki újra az erős antibiotikumnak (Augmentin)?

Figyelt kérdés

Első alkalommal 3 napig szedtem erős antibiotikumot, és helyre is jöttem (elméletileg). Aztán 2 nap múlva ismét ugyanott vagyok, valószinű mégegyszer megfáztam: hidegrázás, fejfájás, torokfájás. Próbálom természetes úton kezelni, fokhagymával és teával...de amint látom, nem sok sikerrel:(. Mit tegyek? Újrakezdhetem az antibiotikumot?

Nagyon fontos lenne a válaszotok...előre is köszi:)


2011. ápr. 18. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:

az orvoshoz nem akarsz visszamenni?

nem szabad sok antit szedni,mert immunis lesz rá a szervezeted és nem fog hatni.

2011. ápr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak, szerintem nem a szervezete lesz rá immunis :D :D :D de legalább jót nevettem
2011. ápr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy 3 napra írt fel a doki antibiotikumot, ugyanis egy antibiotikum kúra legalább 5 napos. Szóval valószínűleg önkényesen abbahagytad a kezelést, és így szépen vissza is estél. Ezek után inkább menj vissza az orvoshoz, és mondd el neki, milyen okos voltál, aztán majd ír fel valami mást, mert ez már lehet egyáltalán nem fog használni.
2011. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Beszedted az összes tablettát a dobozból?Az orvosok előszeretettel írogatnak mindenféle antibiotikumot azonnal,ha valaki elköhögi magát.Arról viszont meglepően kevés orvos tájékoztatja a betegeit, hogy az antibiotikum csak akkor hatásos, ha a páciens a teljes kúrát végigcsinálja, vagyis beszedi a dobozban található összes tablettát,ami éppen annyi hatóanyagot tartalmaz, amennyi a hatás eléréséhez szükséges.Ha valaki megszakítja a kúrát, akkor nagy a valószínűsége, hogy még komolyabb tünetekkel esik vissza a betegségbe. Az antibiotikum nem olyan, mint pl. a lázcsillapítók,hogy "csak addig kell szedni,amíg lázam van",hanem be kell venni az egész dobozzal akkor is, ha a tünetek hamarabb elmúlnak.
2011. ápr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum szedését nem szabad abbahagyni, ha elmúlnak a tünetek, addig kell szedni, amíg az orvos azt mondta. Különben visszaesel - mint ahogyan most is. Menj vissza az orvoshoz, és mondd el ezt neki is, mert lehet, hogy már erősebb gyógyszer kell, vagy nem tudom.
2011. ápr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2011. ápr. 18. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!