Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mandulagyulladással mit...

Mandulagyulladással mit kezdjek ilyenkor, amikor nincs orvos napokig?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdődött az egész, be van dagadva a nyakam, az állkapcsom alatt főleg. Nem tudok nyelni, nagyon fáj:( Tegnap is 38.3 volt a lázam. De egyszerűen nem tudok mit tenni, tegnap 12-ig rendelt az orvos, nem tudtam odaérni. Ma szombat van, holnap-holnapután húsvét, kedden lesz legközelebb:( Bonyolítja a helyzetet, hogy Roaccutant szedek, tehát akármilyen antibiotikumot nem kaphatok:( Ráadásul elég gyenge a szervezetem, mióta ezt a gyógyszert szedem, egy egyszerű vírussal is több mint egy hetet szenvedek..

Szóval mit tudok tenni, hogy fogom kihúzni én keddig?:S :(


2011. ápr. 23. 08:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Ügyelet. Menj el és megnéznek.
2011. ápr. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Menj el az ügyeletre.
2011. ápr. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én már mentem volna az ügyeletre!ez a dolguk h ellássanak,menj nyugodtan!
2011. ápr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elmehetsz ügyeletre,legalább nyoma marad, ha elpatkolsz.

Én Karácsonykor lettem ilyen beteg és nekem se rendelt a kőrzeti dokim. Elmentem az ügyeletre itt Kecskeméten.

4 órát ültem sorba, mire bejutottama vizsgálaóba ,de addigra már olyan rosszul voltam,hogy lázcsillapító injekciót adtak.

És mit csinált a doki? Megnézett ekg-n, majd adott egy vény nélküli fájdalomcsillapítót. Teljesen hülyének nézett a 3 napja tartó 0 fokos lázzal és a vírussal.. Másnap így megint el kellett mennem a kőrzeti orvoshoz, aki hál az égnek rendelt és majdnem beverte mérgében az asztalt,hogy mi az hogy nem adtak a vírusra antibiotikumot, hát olyan szövődményt kaphatok,hogy ott maradok. Ennyit az ügyeletről.

2011. ápr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
..azaz 40 fokos lázzal...:-)
2011. ápr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez az én véleményem is az ügyeletről!! Itt komolyabb gonddal is meghalhatsz kb, nem érdekel senkit:(
2011. ápr. 23. 09:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem sokszor voltam ügyeleten, talán hatszor,de nekem semmilyen rossz tapasztalatom nem volt. lehet,hogy ügyelet és ügyelet is különbözik.
2011. ápr. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha lázas is vagy, akkor baktérium okozza a mandulagyulladásod, és mindenképpen antibiotikumot kell, hogy szedjél, addig amíg nem jutsz orvoshoz, igyál sok folyadékot, gargarizálj zsálya teával,vagy kakukkfű teával, a nyakad köré tegyél hideg borogatást. Ez segitheti a gyulladás és a duzzanat elmúlását. Szedjél még C vitamint, cinket, és A vitamint. Homeopátia: ha a mandulák gyulladtak, és élénkvörösek, s nyelés is nehézséget okoz, próbáld meg a Belladonna 30-at. Ha a torok sötétvörös, és duzzadt, a leheleted rossz szagú, ha szomjas vagy, a Merc.sol.30 segíthet. Naponta 1-2 fokhagyma kapszulát sem árt bevenned.
2011. ápr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem nagyvárosban lakunk. A városban lévő ügyelet ilyen borzalmas sajnos..:S Meg alapjában véve az egész kórházban ami zajlik, borzalom. Különben megoldódott az ügy szerencsére, mert kiderült, hogy a szomszédos kisebb városban is van ügyelet, ráadásul pont az én háziorvosom van:) Írt is antibiotikumot, szóval remélem nemsokára jobban leszek. Köszönöm szépen a válaszokat!!:)
2011. ápr. 23. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!