Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha egy ember "gilisztás" de...

Ha egy ember "gilisztás" de nem akkar gyógyszertárba menni gyógyszert venni mert ciki lenne akkor nincs valami máéás megoldás?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 20:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Hogy lehet elkapni:


-Ha úgy eszed az ételt hogy előtte nem mostál kezet (legtöbb állatok szőrén, és földben fordulnak elő)


Szájon át történik lényegében, immunrendszered meg nem olyan erős hogy elpusztítja a baktériumok amiből később úgye bélférgek lesznek! Szóval C vitamint/immunerősítőt is érdemes szedned!


Dr.Bubó

2011. ápr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Tárgyak megfogása, kézfogása, és az ágynemű is szennyezett ilyen esetben.
2011. ápr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Az ember belében él, de a végbél környékére kijutva, petéket rak le a bőrön, amelyek pár nap alatt fertőzőkké válnak. Onnan kézzel szennyezett étellel, itallal vagy szexuális aktussorán bekerül a szájba, és fertőz.


Főleg éjszakai erős végbéltáji, illetve a nemi szerveken jelentkező viszketés.


Féregűző tabletta (pl. Vermox) szedése sikeres megoldást nyújt, azonban a szexuális partnert is érdemes mindig kezelni.


A fertőzés terjedési módjából adódik, hogy a kézmosás étkezés és ételek készítése előtt lényeges szempont a megelőzés szempontjából.

2011. ápr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Miért pont éjszaka?
2011. ápr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
mert éjjel nyugiban fekszik mindenki, a gilinyók meg akkor aktívak
2011. ápr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
egyik ismerösömnek volt és citromaos krémmel kente odalent és elmult :/
2011. ápr. 24. 20:53
 17/21 anonim ***** válasza:
Na azt nem tudom :) De nekem is voltak régen "gilisztáim", és éjjel volt erős a viszketés. Szinte megőrültem tőle. Még kisebb voltam kb 12 éves, és nemi szervem is nagyon viszketett. Pont abba az időbe jött meg és a betéten láttam a kis fehér gilisztákat, undorító volt, de a gyógyszer gyorsan segített. Úgyhogy minél gyorsabban menj el Te is dokihoz!!!
2011. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
(tömény) alkohol és fokhagyma azt jó. de inkább valami gyógyszer az kiszedi egy nap alatt, míg emezt tartósan kell sokáig fogyasztani. és nem égő elmenni érte. nincs olyan bolt ahol bármilyen termékük megvásárlása miatt égsz.
2011. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ne fasza, ilyen gondolattal tudjon elaludni a kérdező! :S Látod ez téged jobban zavarjon, mint a gyógyszertári nem merek gondolat!
2011. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Bocsi Kérdező nem megijeszteni akarlak, csak elmeséltem, hogy én így jártam "velük". :)
2011. ápr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!