Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Iszonyúan fáj a torkom, ment...

Iszonyúan fáj a torkom, ment a hasam és köhögök is. Milyen gyógyszert vegyek be? Nem tudok orvoshoz menni.

Figyelt kérdés

sziasztok! jól jönnének tanácsok. nem tudok eljutni orvoshoz, de egyre rosszabbul vagyok. torokfertőtlenítőket, normafloret is "ettem", de ez nem elég... lázam nincs.

köszi!!!


2009. márc. 6. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:

A hasmenés arra utal, hogy ez nem sima megfázás, hanem valami vírus lehet. Torokfertőtlenítő az jó, esetleg, ha hurutos köhögésed van, ACC 200-at lehet. Ha száraz köhögés (nem jön fel semmi), arra is van valami, de a nevét nem tudom, patikus megmondja biztos.

A Normaflore helyreállítja a bélflórát hasmenés után, de azonnal hasfogó hatása nincs.

1-2 napig ha nem rosszabbodik, szerintem ne csinálj semmit, feleslegesen ne szedj pl. antibiotikumot, amit a háziorvos találomra felírhat. Diétázz (sima háztartási keksz, kétszersült, törött, vízben főtt krumpli, banán), pihenj. Ha nem durva a helyzet, hasfogót sem kell 1-2 napig bevenni.

Ha 1-2 napon belül nem javul, vagy ha kifejezetten romlik, illetve belázasodsz, menj valahogy orvoshoz, vagy az ügyeletre.

Jobbulást!

2009. márc. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a kedvességedet! a hasmenés nem vészes, egyszerűen csak átmegy rajtam a kaja. de a torokfájás meg a köhögés katasztrófa. igyekszem gyorsan átesni ezen...
2009. márc. 6. 16:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem szedj C-vitamint, pihenj sokat, esténként igyál meg egy Neo Citrant, nap közben szopogass cukorkát (Negro, Savanyú cukor --> mert nem engedi kiszáradni a torkod), Mebucain Mint/Orange (nagyon jó torokfájásra), Strepsils (ugyanolyan jó, mint a Mebucain, attól függ melyiket szereted, én inkább a Mebucaint tanácsolnám).

Igyál sok teát és szobahőmérsékleten tárolt vizet, és diétázz (tyúkhusi leves, háztartási keksz...).

Jobbulást!

2009. márc. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon tudom javasolni a hagyományos gyógymódokat. Én nem szeretek orvoshoz járni ezért makacs torokgyuszival is csak ritkán megyek el. Ellenben rengeteg fokhagymát és fekete-retket eszek, sok mézes teát iszok meg C-vitamint szedek és jól kialszom magam. Pár nap alatt helyre szokott jönni. Mindenkitől azt hallom milyen elcsépelt ez a megoldás, hát mondják csak és költsék a pénzt gyógyszerre...
2009. márc. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm Nektek! hát egyedül pihenés nincs. 5 hónapos fiam van :) éjjel is kajál, nappal pörög. közben meg rettegek, nehogy elkapja. ezért akarok minél hamarabb gyógyulni.

köszi még egyszer!

2009. márc. 8. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!