Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kisfiam tenyerén hónapok óta...

Kisfiam tenyerén hónapok óta egy nagyobb folt van, ami elég száraz sokszor sebes is mi lehet ez? Már több féle krémet használtam rá/elocom/ stb. de nem használ. Mindíg visszatér. HA van valami jó tanácsotok írjatok mi ez?

Figyelt kérdés
2009. márc. 7. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kialakulóban van az ekcémája. Viszket neki? Mindenesetre ha elmentek egy bőrgyógyászhoz ott tudnak biztosat mondani.
2009. márc. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az elocom kortikoszteroid tartalmú krém, sokmindenre jó, csak egy dologra nem. A gombára. Próbáld a Canesten krémet de inkább vidd el a háziorvosotokhoz a gyereket. Anno nekem piros foltok jöttek ki a testemen midnenhol, édesanyám elvitt bőrgyógyász magánrendelésre (5eFt), felírt 2 krémet (3-4eFt). Ezek is kortikoszteroideos készítmények voltak és csodálkoztunk, hogy nem használ. Elmentünk a háziorvoshoz aki közölte, hogy ez gomba, felírt 2 féle patikai készítményt, darabja kb. 200Ft volt. Pár nap alatt elmúltak a kiütések. Ennyit a bőrgyógyászokról..
2009. márc. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha ekzema lenne elmult volna az Elocomtól, ami ekcémára jó az nem jo gombára, söt még " hizlaja " a tünetet.

Mindenképp vidd el orvoshoz, és azt tud / börgyogyászhoz / hogy elötte 3 napig nem szabad semmivel sem kenni azt a területet, mert a mikroszkopos vizsgálatnál bezavar a maradvány kenöcs!

Nem is vesznek mintát, ha tudják, hogy elöző nap kenve volt, igy menjetek, és általába kell beutaló gomba szkrendelésre / háziorvosoknál nincs lehetőség gomba vizsgálatra / !! Ránézésre meg bizonytalan a dolog !

2009. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!