Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megúszhattam a vírust?

Megúszhattam a vírust?

Figyelt kérdés

Ma ballagási ebéden voltam,ahol mindenki mindenkivel összeölelkezett,puszit adtak,ilyesmi.Az egyik lány közölte,hogy az egész családjában napok óta tombol a hányásos-hasmenéses vírus, de ő igyekszik óvatos lenni,mert dolgozik és próbálja kikerülni, de mivel egy térben van a családdal,sanszos,hogy elkaptam. Mondanom sem kell,sokkot kaptam,pláne,hogy puszit adott.

Majd ismeretlen vendég anyuka közölte,hogy a kisfia (aki egyébként ott kókadozott mellette) két napig hányt-ment a hasa,hazavitte az oviból a mostani menő vírust,de elhozta,mert csak nem hagyja otthon...szerintetek? Nem nagyon tudom minősíteni ezt, ha beteg a gyerek,ráadásul így vírussal,minek viszi emberek közé? Miért nem vigyáz rá otthon? Nyilván megértette volna a ballagó,hogy nem rángatja a gyógyulóban lévő kissrácot.

Hétfőn kezdek az új munkahelyemen.Vitaminokat szedek, nagyon figyelek a tisztaságra, a kézmosásra,de most megijedtem. Úgy tudom,ennek a vírusnak 2-3 nap a lappangási ideje. Vajon van esélyem rá,hogy megúszom?Az egyik ember a másiktól ide-oda viszi, hozza, ez nagyon aggaszt. Nagyon szeretném megúszni ezt,mert egyébként is elég beteges vagyok, és az új munkahelyemen szeretnék tisztességesen indítani,egészségesen.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 30. 00:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha erős az immunrendszered, ritkán vagy beteg, akkor lehetséges, sőt valószínű hogy nem kaptad el. Én pl. az ilyen "menő" vírusokat, amik végigsöpörnek a városon, soha nem kapom el, a "kisebbeket" viszont elég gyakran, sokszor vagyok beteg.

Ha nem érzel magadon semmi szokatlant, például nem vagy fáradékony, étvágytalan, akkor szerintem nem lesz semmi gond, mert az ilyen hasmenő-hányós vírusok általában nem váratnak magukra, hanem egyből "produkálnak" :)

2011. máj. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*hasmenős
2011. máj. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nagyon sokszor vagyok beteg de tavaly amikor rákaptam a pirítósra jó erősen megfokhagymázva akkor össz-vissz kb másfél hetet hiányoztam egész évben. Azt tanácsolom egyél sok pirítóst xD
2011. máj. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!