Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 2 hónapon belül most vagyok...

2 hónapon belül most vagyok 4-szerre megfázva. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Aggódom.Nehogy valami komolyabb betegség legyen a háttérben.Amikor elmegyek a háziorvoshoz mindig ugyanazokat a gyógyszereket írja fel és ennyi.De én nem tartom normálisnak ezt.Mitől lehet ez a gyakori megbetegedés?
2011. máj. 8. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kevés vitamint fogyasztasz, nem öltözködsz az időjárásnak megfelelően. De rákérdezhetsz a háziorvosnál is.
2011. máj. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy gyenge az immunrendszered. Egyél sok savanyú káposztát, kiwit, fehér paprikát, szedhetsz béres cseppet. stb... Sok bennük a c -vitamin és erősíti az immunrendszered!!!
2011. máj. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Megbomlott a lelki egyensúlyod, tudat alatt menekülni akarsz a valóságból vagy egyes nehézségekből, gyötrő élethelyzetekből, ezért legyengült az immunrendszered, mert a szervezeted így tudja elintézni, hogy kivonjon a forgalomból.


Persze ez csak egy teória, innen nem lehet biztosan megmondani, hogy mi van, de az én tapasztalataim szerint 10 esetből 9-szer ez van.


Próbáld magad erősíteni, a számodra kellemes dolgokat előtérbe helyezni, mozogni, levegőn lenni, csökkenteni az aggódást, a szorongást. A vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag, elsősorban zöldségből, gyümölcsből, magokból álló kaja is javítaná a kondíciódat.

2011. máj. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A rengeteg gyógyszer kimodta belőled a vitaminokat, szóval ördögi körben vagy: a sok gyogyó gyengít, így a következő betegség könnyebben kap el! Szedj C-vitamint, vagy komplex vitaminkészítményt, egyél zöldségeket, gyümölcsöket, sovány húst, igyekezz pótolni mindent!
2011. máj. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
# kimosta
2011. máj. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Erre nem is gondoltam, de lehet benne valami.Mostanában elég sok "olyan" dolog történt ami megviselt és elment az életkedvem.A mozgással nincs baj..."Sportember" vagyok, minden nap sportolok és pont ezért is visel meg ez a gyakori betegség, mert ilyenkor nem bírom olyan kondícióval az edzést, rosszabb esetben pedig ki kell hagynom napokat.Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 8. 09:20
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti :)
2011. máj. 8. 09:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyébként meg szimpla megfázásra nem kell semmilyen gyógyszer, mert az ezt okozó vírusokra nem hat semmi. Antibiotikumot meg semmi esetre se szedj, illetve csakis akkor, ha laborvizsgálat mutatott ki nálad valamilyen baktériumot. Ha mégis antibiotikum szedésére kényszerülsz, azonnal gondoskodni kell az egészséges bélflóra pótlásáról. Erre van többféle készítmény, de a az igazi joghurt, kefír, és a hüvelyes növények (bab, lencse) és más rostok fogyasztása is jót tesz.
2011. máj. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de lehet valami a háttérben.

Én két éve voltam fél évig majdnem folyamatosan beteg. Azóta, ha megfázom, akkor utána hónapokig tartó, ismeretlen okú köhögés kezdődik.

A dolgok előtt már évek óta sokat krákogtam, az orrom már kb. óvodás korom óta be van dugulva. Régebben inkább fűtésszezonban, mostmár nemcsak akkor...

A krákogás azóta rosszabbodik.

Szerintem nálam a hosszú megfázások, az akkori sűrű megfázások és a többi tünet összefügg.


Nem azért írtam, hogy megijesszelek, hanem próbálok segíteni...

Nem tudom, Neked van-e ilyesmi tüneted, mikor nem vagy megfázva. De akkor is állhat valami (nem súlyos, csak épp rendellenesség) a dolog hátterében.


Abban is lehet egy pici igazság, hogy ilyenkor le van gyengülve az immunrendszer. Erről gőzöm sincs.

De megpróbálhatsz megnézni pár vidám filmet/sorozatot, a lelki állapotod javítására, és ehetsz egy darabig több zöldség/gyümölcsöt, hátha egyszercsak vége lesz a megfázáshullámnak.

2011. máj. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

13.33: Én írtam a 3. választ, ami szerintem rád is vonatkozhat. A krákogás miatt gondoltam, hogy külön neked is válaszolok. Nekem ez a probléma vagy 10 éven át tartott. Gyakorlatilag mindentől előjött, a hidegtől, a melegtől, a csípőstől, a szénsavastól stb., és én is sokszor voltam megfázva, rettegtem a téltől, az ősztől. Sokáig azt hittem, hogy ez normális dolog: Lehullnak a falevelek, és az emberek megfáznak. Aztán tudatosult bennem, hogy más emberek nem fáznak meg, tehát nem lehet ez olyan természetes. És egyszer csak azt mondtam magamnak, hogy mostantól ennek vége. Nem féltettem már magam annyira mindentől, és minden vonalon határozottabb, magabiztosabb, de ugyanakkor lazább lettem. Elkezdtem néha még sörözni is, pedig a hideg szénsavas ital volt korábban a halálom. Aztán jött a fagylalt. És rövidesen észrevettem, hogy már alig ártanak. Enyhe pár perces krákogás maradt csak, de már nem volt olyan csúnya, egy hétig tartó két nyalás fagylalt után mint korábban. És mára már teljesen rendben vagyok. Most már több tél volt, hogy egyáltalán nem voltam megfázva, vagy ha igen, csak alig észrevehető kis kellemetlenség volt, nem kellett e miatt otthonmaradnom.


A környezetemben már több embernek átadtam ezt a módszert, és működött is. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lehetne valami súlyos kór is a háttérben, de ennek egy amúgy normális, egészséges embernél minimális az esélye, így szerintem kár egyből erre gondolni, meg kell próbálni szemléletváltással rendezni a problémát.

2011. máj. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!