Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tüszős mandulagyulladást...

Tüszős mandulagyulladást hogyan lehet leghamarabb megszüntetni?

Figyelt kérdés
3 napja van tüszős mandulagyulladásom, az első napon még nem volt gennyes, úgyhogy az orvos Ospamoxot írt fel, amit be is szedtem, de utána a manduláim egyre rondábbak lettek, meg is jelentek a fehér pöttyök. Kaptam új gyógyszert ( Roxithromycin-ratiopharm), de ettől se lett jobb a helyzet, sőt, most már szájzáram is lett, a tea is lassan az orromon folyik ki, enni meg végképp nem tudok. Megpróbáltam öblögetni sós vízzel, kamilla teával, Chlorhexamed-del, de ezek se igazán váltak be, egyre jobban dagad. Egyesek azt javasolták, hogy egyek piritóst, kenyérhéjat, mert azok lehozzák a kis fehér tüszőket, de ha nem bírok nyelni esélytelen. Hétfőn előrehozott érettségizek és valahogy javítani kéne a helyzeten. Van valakinek valami bevállt házipraktikája, vagy egyebe?:) köszönöm előre is
2011. máj. 10. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem karácsonykor volt ilyenem legutóbb, én akkor szenvedtem 2 hétig a gyógyszerekkel, siker nélkül. Meguntam, és vettem két doboz fagyit, megettem kb 3-4 napon belül, és elmúlt teljesen. Fizikailag is jólesett a hideg fincsi fagylaltot lenyelni, és lehúzta a gyulladást... Nekem semmi más nem segített.
2011. máj. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gyerekként volt velem ennyire durva mandulagyulladás. Levest alig bírtam lenyelni. két hétig gyógyszereztek, semmi nem használt.

Aztán kaptam egy injekció-kúrát, három szuri, reggel, este és egy másnap reggel. Két napon belül már semmi bajom nem volt.

Nem tudom, hogy mi volt a neve meg hogy létezik e még, de kérdezz rá szerintem.

2011. máj. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam hideg vizet inni, de attól csak jobban elkezdett fájni. Holnap megyek fül-orr-gégészhez, ilyenkor ők mit szoktak csinálni?
2011. máj. 10. 11:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy a tüszőket leszeded, nem kezelés... Inkább ártasz vele, ha nem hozzáértően csinálod...

Fül-orr-gégén valószínűleg kenetet vesznek a maduláidról, és kitenyésztik, ugyanis ilynkor az van, hogy valami spéci baci okozza a gyulladást, amire spéci gyógyszer kell (nem az általánosan használtak). A kitenyésztés egy pár nap. Utána kapsz célzottab gyógyszert, ami használ.

Ha gyakori a gyulladásod, akkor a kivételt is pedzeni fogják, ha nem gyakori, akkor nem...

Belenéznek füledbe-orrodba, hogy nem-e ment át a gyulladás valahová.


Nekem télen volt ilyen, sé én is szájzárat kaptam.

Majd légyszi írd meg, mit javasoltak szájzárra, vagy a gyógyszertől elmúlt-e, nekem fontos lenne. Megköszönném.

2011. máj. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a kommentet :) A nyaki nyirokmirigyeim bedagadtak és a fülem is szúr, ahogy kitapogattam, két pukli van a fülem mögötti alsó részen, valószínűleg a fülmandulám is bedurrant... :S
2011. máj. 10. 12:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Aha... hát az ezzel jár. A mandulád a ludas, de a megfelelő antibiotikum majd helyretesz.

Ennyi gyógyszer után szedj probiotikumot és valami vitamint, mert ennyi antibiotikum már elég ártalmas tud lenni.

2011. máj. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés. Fül-orr-gégészeten ne veszik ki egyből a mandulát, ugye? Olvastam olyat, hogy tályog esetén, azaz ha kialakul a szájzár ott helyben eltávolítják...
2011. máj. 10. 18:17
 8/8 anonim válasza:
Gargalizálj Tantum verdével. Bár az orvos mást írt fel, nekem ez segített :)
2016. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!