Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A vashiánynak mik a tünetei...

A vashiánynak mik a tünetei és mivel lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 18:00
 1/7 TOMAtm ***** válasza:

vastablettával vagy pezsgőtablettával.teszkóban lehet kapni.

a vashiány ha jól tudom a vérre van hatással.

2011. jún. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hajhullás, körömrepedezés, folytonos fáradtság, szem alatti karikák...


Nekem 1,2 körül volt a vasam (13 körültől normális), 9 hónapig kezelték gyógyszerrel, és csak 3,7-ig emelkedett.

Onnantól elkezdtem jégsalátát enni (mindig is utáltam minden zöldséget), és 2 hónap alatt normalizálódott a vasam. :)


(Amúgy kb 3 hónapja megint nem eszek salit, és megint hullik a hajam...)


Szóval menj el dokihoz, és kérj általános vérképet, ha alacsony, akkor mond neki, hogy megpróbálod magad normalizálni, ha semmi változás 3-4 hónap után a megismételt vizsgálatnál, akkor ad majd gyógyszert.


16/L

2011. jún. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amúgy pezsgőtablettát ne vegyél, mert veseköved is lehet tőle. Én egyáltalán nem ajánlom.


16/L

2011. jún. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Béres Vas Vitált javasolt az orvos.
2011. jún. 15. 18:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát attól függ van-e vashiányod. A béres jó szintentartásnak, de ha hiányod van, akkor durvább gyógyszerek kellenek.

A tünetek meg sokfélék, általános a fáradtság, de google sok mást kiad.

2011. jún. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Béres Vas Vitál nem gyógyszer, "csak" étrend kiegészítő.

A vényköteles vas-készítmények hatóanyagának töredékét tartalmazza. Ha ténylegesen vashiánya van-labor igazolta, kérje meg kezelőorvosát, hogy más készítményt javasoljon, ill. írjon ki.

2011. jún. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Folyamatos bágyadtság, fáradtság érzés, iszonyatosan nagy alvásigény, sápadtság, olykor szédülés. Szem alatti táskák, mert ez ugye a fáradtság jele. Amennyiben vashiányod van, azt kezelni kell, nem elég némi "vitamin". A vastabletták többnyire vénykötelesek, ha csináltak nálad vérvételt, és a vasad alacsony volt, mindenképpen kérd meg az orvosod írjon fel rá valamit. A béres csepp, illetve tabletta csak szinten tartásnak jó... Én pl tavasz elején szoktam íratni egy kúrát az orvosommal, mindig ilyenkor jön ki rajtam, illetve ősz közepe felé (labor eredmények igazolják, mostmár nem is küldd ezekben az időszakokban, csak írja a tablettát), illetve a két időszak között kb félúton szoktam béres vas kapszulát szedni.
2011. jún. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!